Zvornik je grad koji prema posljednjem popisu stanovništva ima oko 60 hiljada stanovnika, među tim stanovnicima od juče su i prvakinje Bosne i Hercegovine u odbojci za pionirski uzrast. Zvorničke klinceze pokazale su sav svoj raskošni talent u dva dana finalnog turnira za prvaka BiH. Publika koja je posjetila sportsku dvoranu u Zvorniku mogla je juče uživati u prvoj odbojci koju su prezenotvale mlade odbojkašice Drine i njihove konkurentkinje iz Banjaluke okupljene u timu OK Inova.

Pionirke odbojkaškog kluba "Drina" prvakinje države Bosne i Hercegovine
Prvakinje BiH

U finalnom meču turnira, Drina je tim Inove iz Banjaluke pobijedila  rezultatom 3:2 u setovima, odnosno 25:16, 17:25, 25:18, 22:25, 16:14.

OK Inova, prvakinje RS

Drina je do pobjede došla u neizvjesnom meču punom preokreta. Prvi set su domaće dobile relativno lako, a isto tako izgubile drugi set. U trećem je ponovljena igra iz prvog te su Zvorničanke povele sa 2:1. U četvrtom setu gošće su opet povele, domaće stizale prednost, u jednom trenutku i preokrenule rezultat, ali su Banjalučanke u finišu četvrtog seta zaigrale agresivnije, imale dobre servise koji su im omogućili da opet povedu i dobiju četvrti set i izjednače rezultat na 2:2. I u petom setu su domaće gubile, ali su se u finišu podigle i ovaj put bile smirenije u završnici i riješile ga u svoju korist sa 16:14.

U utakmici za treće mjesto, takođe poslije neizvjesne završnice, ekipa Centar ORT je pobijedila Smeč sa 3:2.

Nakon finalne utakmice dodijeljene su medalje i pehari pobjednicima, a za najboljeg igrača turnira proglašena je članica Drine, Anica Tomić.

Mladi trener mlade ekipe Drine, Vladimir Petrović prezadovoljan osvojenom titulom, a za portal Zvornicki.ba je rekao:

Želio bi prije svega da se zahvalim gledaocima koji su došli u jako velikom broju i nadam se da su imali šta da vide. Čestitke svim ekipama učesnicima, a najveće čestitke mojim djevojkama koje su posle toliko izgubljenih finala, pobjedile u najvažnijem i postali državni prvaci i to više nego zasluženo. Prva zvanična trenerska sezona i odmah najveće moguće priznanje ne mogu da ne imponuju nadam se da ću nastaviti ovim stopama i da ćemo iz sezone u sezonu imati još vise prvaka i prvakinja.

Želim da se zahvalim Gradskoj upravi na podršci ,a nadam se da će još neko prepoznati kvalitet u našem radu i da će pomoći rad kluba OK Drina kako bi i mi uspjeli da sve ovo podignemo na još viši nivo. Rekao je Petrović.

Anica Tomić

Kapiten, tehničar i najbolja pionirka u Bosni i Hercegovini je Anica Tomić iz Zvornika, ona je za portal Zvornicki.ba  osvojenoj tituli rekla:

Želim da se zahvalim svim gledaocima koji su došli u velikom broju da nas podrže i koji su verovali u nas. Pobeda je bila očekivana, trenirale smo naporno da bi osbojile titulu i uspele smo u tome. Treneri su kao i mi zaslužni za ovaj trofej. Ostvarile smo naš cilj i nadamo se da ćemo i sledeće godine nastaviti da nižemo uspehe. Rekla je skromna Anica Tomić.

Redakcija portala Zvornicki.ba upućuje najiskrenije čestitke pionirkama Drine, kao i cijelom klubu OK Drina koji je nakon nekoliko izgubljenih finalnih utakmica u svim selekcijama, napokon došao do trofeja i to onog najvećeg. Mišljenja smo da je više nego zasluženo novi trofej u vitrinama OK Drina i na tome iskreno čestitamo.

Fotografije: Infobirac.net