U okviru trinaestog kola prve fudbalske lige Republike Srpske, ekipa fudbalskog kluba Drina gostovala je u Foči kod tima Sutjeske.

Rapsodija fudbalera Drine u Foči za vrh tabele
Tim koji nema poraz u gostima

Poslije dvanest kola u potpunosti je zadovoljan i šef stručnog štaba Veljko Cvijetinović. Fudbaleri Drine su pored upisana tri boda ovaj puta i tri puta pogodili protivničku mrežu.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa Drine koja već u sedmoj minuti dolazi u vodstvo, nakon dobro uigrane akcije probio je Dragutinović koji “podvaljuje” loptu za Markovića, a ovaj u maniru rasnog strijelca pogađa protivničku mrežu i donosi prednost od 1:0 za tim Drine.

Jokić, Ćulum, Marković

Ovaj rezultat se nije izmjenio do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu ekipa Sutjeske krenula je dosta ofanzivno, ali najbolja odbrana fudbalskog prvenstva iz Zvornika je odolila napadima domaćih.

Najbolji fudbaler na utakmici, Danijel Ćulum u 63. minuti milimetarski preciznom loptom pronalazi Dragutinovića, koji postiže gol za 2:0. Bila je to lijepa akcija Drine kombinovali su fudbaleri sredine terena, a Dragutinović je još jednom pokazao potencijal kojim raspolaže ovaj mladi fudbaler.

Marković i Ćulum noćna mora protivničkih odbrana

Do kraja utakmice Drina je kontrolisala igru koju je krunisala trećim golem pet minuta prije kraja susreta. Probio je Dukć koji pronalazi brzonogog Stupara koji šutira u desni ugao golmana Sutjeske za konačnih 3:0.

Šef stručnog štaba Veljko Cvijetinović zadovoljan je odrađenim u Foči. O samoj utakmici je izjavio:

Poslije tri gola u jednoj utakmici i pobjede mora se biti zadovoljno svime jer je ovo bila dobra igra. Od prvog minuta ušli smo dobro u utakmicu, dali gol na vrijeme i do kraja kontrolisali utakmicu. Odličan teren u Foči doprinio je dobroj igri našeg tima.

Drina pobjedila Kozaru na gostovanju u Gradišci
Veljko Cvijetinović

U posljednja tri kola postigli smo sedam gola a u prvom dijelu iz toliko kola nismo postigli sedam golova. Imamo joše tri kola do kraja ovog dijela sezone, pa ćemo onda da sumiramo rezultate. Rekao je zadovoljni Cvijetinović.

Strijelac drugog gola na utakmici i asistent prvog bio je Nemanja Dragutinović koji je o utakmici izjavio:

Konačno smo otvorili utakmicu kako treba. Postigli smo rani gol i poslije je sve išlo u našu korist. Mogli smo i ubjedljivije slaviti, ali je dobro da smo napokon u jednoj utakmici dali više od dva gola.

Dragutinović

Što se mog gola i asistencije tiče veoma mi je drago zbog toga, ali najvažnija su 3 boda i napravljeni niz od 12 utakmica bez poraza. Rekao je Dragutinović.

Strijelac prvog gola Novica Marković o samoj utakmici je rekao:

Sretan sam zbog gola, ali puno više zbog pobjede. Nadam se da ćemo ovaj niz nastaviti i da ćemo u sljedećem kolu savladati tim Podrinja i ostati u trci za prvo mjesto. Istakao je Marković.

Drina u subotu dočekuje ekipu Podrinja iz Janje u okviru 14.kola fudbalskog šampionata. Zvornički klub trenutno je treći na tabeli sa 26 osvojenih bodova, dva manje od Rudara i Zvijezde koji dijele prvo mjesto.