U okviru 21. kola španske Primera lige Valencija je na svojoj Mestalli ugostila ekipu Real Madrida. Zidaneovi momci su nakon šokantnog ispadanja iz Kupa Kralja uspjeli da nadigraju Šišmiše reziltatom 4:1 i dođu do vrlo važne pobjede.

Real razbio Valenciju! Školska akcija Kraljeva i prelijepa završnica Kroosa!
Kraljevi su poveli u 16. minuti nsakon penala. Odgovornost je preuzeo Cristiano Ronaldo i pogodio za prednost od 0:1. Portugalac u 38. minuti dobija još jednu šansu sa bijele tačke i povećava prednost na 0:2.

Početne minute nastavka donose dominaciju Valencije. Napadi su im se isplatili u 59. minuti kada je Mina pogodio za smanjenje rezultata na 1:2. Ipak, u 84. minuti pitanje pobjednika je riješeno. Pogodio je Marcelo za prednost od 1:3.

U 89. minuti Toni Kroos postiže lijep pogodak za konačan rezultat susreta od 1:4.