Remi u SAD-u pred 4000 navijača BiH uz stativu iz penala Medunjanina (FOTO+VIDEO)

Amerikanci su bolje ušli u susret i već u prvoj minuti su zaprijetili preko Adamsa čiji šut glavom s lakoćom brani Šehić.

U sedmoj minuti nakon velike greške naše odbrane Sapong je bio u prilici, ali njegov šut sa desetak metara iskosa sa lijeve strane krajnjim naporom Šehić odbija u korner.

Naši reprezentativci su prvi put opasno zaprijetili u samom finišu prvog poluvremena kada je u 43. minuti Tomić fenomenalno predriblao Morrowa i ubacio u peterac, a Menalo se našao oči u oči sa Hamidom, no golman SAD-a sjajno brani.

bihnusa nasl

Nogometaši SAD-a su prvi zaprijetili i u drugom poluvremenu. U 51. minuti Morris je izašao sam na Šehića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Taj promašaj smo mogli kazniti već u narednom napadu kada se Menalo izborio za loptu, Zimmerman ga je srušio i arbitar je pokazao na penal. Nažalost, Medunjanin je sa bijele tačke pogodio samo stativu.

Nakon tačno sat vremena igre nogometaši SAD-a su ponovo imali dobru priliku za pogodak, ali Roldan je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

U 67. Menalo je nakon solo-prodora šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali rezervni golman SAD-a Steffen sjajno brani.

Rezervista Ognjen Todorovič je u 74. minuti sjajno prošao pored dvojice Amerikanaca i ubacio loptu za Koljića, no naš napadač je šutirao visoko preko gola iz dobre pozicije.

Do kraja susreta golmani nisu morali intervenisati, a selektor naše selekcije Robert Prosinečki može biti zadovoljan načinom na koji su odigrali njegovi izabranici u debiju na klupi Zmajeva.

Naredni susret Zmajevi igraju u noći sa srijede na četvrtak (3:00) protiv Meksika u San Antoniju.

SAD – BiH 0:0

SAD: Hamid (46. Steffen), Polster, Zimmerman, Opara, Morrow, Adams, Trapp (83. Rubin), Roldan (68. Agudelo), Zardes (46. Arriola), Morris, Sapong (46′ Rowe).

BiH: Šehić, D. Todorović, Bekić, Mihojević, Graovac, Medunjanin (71. Beširović), Tomić (46. Ćavar), Sarić (80. Bilbija), Zakarić (68. O. Todorović), Menalo (84. E. Ibišević), Ahmetović (46. Koljić).