Rukometaši Drine Zvornik doživjeli su i šesti poraz u Premijer ligi ove sezone iz isto toliko susreta, ovaj put u Gornjem Vakufu od tima Sloge rezultatom 30:21 dok je na poluvremenu rezultat bio 15:11 u korist domaćina. Prema viđenom rukometaši Drine su u ovom susretu odmorili neke od najvažnijih igrača i priliku dali rukometašima sa manjom minutažom. Sve to u cilju prve pobjede u sedmom kolu na domaćem terenu protiv ekipe Slavije iz Istočnog Sarajeva. Slavija je prošle sezone u takmičarskom dijelu ispala u niži rang, ali je nakon odugovlačenja i razvlačenja početka prvenstva tim Zrinjskog iz Mostara odustao od Premijer lige kako bi Slavija sačuvala svoj status a šampionat dobio novi raspored takmičenja koji je bio izuzetno nepovoljan za RK Drina.

Rukometaši Drine "odmorili" najvažnije igrače na gostovanju u Vakufu zbog pripreme za utakmicu protiv Slavije
RK Drina Zvornik

Posebno emotivnu poruku navijačima i simpatizerima RK Drina poslao je predjsednik kluba Đorđe Maletić koju u nastavku u potpunosti prenosimo:

Pre svega zelim da se zahvalim ekipi MRK Sloga Gornji Vakuf – Uskoplje na gostoprimstvu i istakao bih da Gornji Vakuf/Uskoplje s punim pravom nosi epitet grada rukometa.
Mi smo prvi put ovde gostovali pre nesto manje od godinu dana, tada u okviru 1/8 finala kupa BiH i odusevili se, kako organizacijom rada ekipe Sloge, tako i njenim navijacima, koji su pokazali kako se iskreno voli i navija za svoju ekipu, a opet sa druge strane i kako se postuje protivnicka ekipa.

Misljenja sam da je G. Vakuf/Uskoplje jedna izuzetno zdrava sportska, prvenstveno rukometna sredina i pravo je uzivanje igrati ovde pred punim tribinama gde publika i te kako zna da pozdravi svaki lep potez na terenu, kako domacih tako i gostujucih igraca.

Izuzetna nam je cast sto je ekipa Sloge bas u nama prepoznala sportske prijatelje i nadam se da cemo ovim vecerasnjim ugodnim druzenjem u trecem poluvremenu najaviti jednu dobru saradnju i dati primer ostalim sportskim kolektivima, kako treba da rade i da se ponasaju sportisti i sportski radnici.

Mi cemo u drugom delu sezone docekati ekipu Sloge u nasem gradu u Zvorniku i tom prilikom cemo pokusati da im uzvratimo gostoprimstvo, odnosno da ih ugostimo onako kako i dolikuje da se ugoste sportski prijatelji.
Jos jednom, veliko hvala Sloga, veliko hvala G. Vakuf/Uskoplje.