Rukometaši Drine Zvornik u trinaestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekali su favorizovani tim RK Vogošća Poljine Hills i pomalo neočekivano Drina je slavila konačnim rezultatom 31:28 za prve bodove ove sezone. Nakon dvanaest poraza u nizu i “otpisa” Drine iz društva najboljih, ali i toga da će zvornički rukometaši osvojiti bodove u ovoj sezoni, dogodila se pobjeda i to u trinaestom kolu.

Rukometaši Drine slavili protiv favorizovane ekipe Vogošća Poljine Hills

Rukometaši Drine otvorili su ovaj susret najbolje od svih utakmica na domaćem parketu u ovoj sezoni, tako da je na trenu djelovalo kao da igraju dva tima iz vrha tabele. Domaći rukometaši kontrolisali su utakmicu, a sredinom poluvremena uspjeli su da se odlijepe i podignu igru na viši nivo, pa je u 26.minutu susreta prenodst u korist Drine bila 14:8, ali se na poluvrijeme odlazi rezultatom 15:10 u korist domaćeg tima.

U drugom poluvremenu nastavljeno je istim tempom, Aleksandar Mitrović nastavio je u visokom tempu, a odličnim potezima pratili su ga i ostali saigrači. Drina je bila odlična u odbrani, a “kontra” je prvi put ove sezone funkcionisala i protivnika održavala na pristojnoj razlici u durgom poluvremenu.

Najveća prednost Drine bila je u 44.minutu susreta kada je Drina imala prednost 23:17 što je uspjela ovaj put da zadrži do kraja susreta iako je kvalitetna ekipa Vogošće uradila sve kako bi preokrenula rezultat. Mitrović je do kraja utakmice na svoj konto upisao 10 golova što je doprinijelo konačnom rezultatu 31:28 u korist RK Drina Zvornik.,

Kapiten Drine Mišo Spasjoević pogodio je protivničku mrežu 5 puta, a lucidni Hajdarević 7 puta od čega su neki pomalo nevjerovatni potezi bili u presudnim momentima. Mrežu su pogađali za domaći tim po tri puta Čvorić i Marković, Stefanović dva, a jedan gol je dao Cvijić. Veliki doprinos u pobjedi dali su i golmani Drine Janković, Đerić i Govedarica, kao i svi na klupi i stručnom štabu.

Kod gostiju su se istakli Savić, Travar i Bošković sa po pet golova.