U nastavku Prve lige RS za rukometaše ekipa Drine je kao gost savladala Mladost u Banjaluci rezultatom 28:27. Deset sekundi prije kraja utakmice, kroz vazduh je poletio Čvorić, pogodio i donio pobjedu Drini. Čvorić je ovom prilikom zaradio i povredu nosa. Divovi su ovako napravilai veliki iskorak prema osvajanju titule prvaka RS i plasmanu u Premijer ligu BiH.

Rukometaši Drine u Banjaluci savladali ekipu Mladosti golom Čvorića deset sekundi prije kraja susreta

Na odmor se otišlo rezultatom 12:12. U drugo poluvrijeme bolje je ušao domaći sastav koji je u 37. minutu imao prednost od 17:13, ali se Drina nije predavala. Pet minuta prije kraja rukometni divovi Drine stižu do 24:25, ali tek onda slijedi prava drama na ovom meču koji je označen kao derbi kola.

Domaći sastav pravi seriju od tri postignuta gola i u poslednja dva minuta se ulazi sa rezultatom 27:25 za Mladost. Fanatičnom borbenošću Drina uspijeva da izjednači, a onda u poslednjim sekundama pogotkom Dragana Čvorića iz ,,nemoguće” situacije stiže do velikog trijumfa. Iako se Čvorić nakon postignutog gola zabio u stativu i povrijedio nos, poručio je iz Banjaluke da ne žali pretrpljeni bol i da je vrijedilo.

U ovom susretu briljirao je Hajdarević sa 9 postignutih golova, a koji je u Drinu stigao u toku zimske pauze.

Još jednom su zvornički rukometaši pokazali zašto su najbolji ove godine u Republici Srpskoj.

Drina ima 32 osvojena boda ispred Hercegovine koja ima bod manje, ali i zabranu igranja u Premijer ligi BiH zbog odustajanja od takmičenja. Jedini pravi konkurent Drini za titulu je Mladost koja ima 24 osvojena boda.

MLADOST – DRINA

27 : 28 (12 :12)

BANJALUKA – Dvorana OŠ ,,Borisav Stanković”. Gledalaca: 50. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović. Isključenja: Mladost (8 minuta), Drina (6 minuta). Sedmerci: Mladost 3 (2), Drina 3(3).

MLADOST: Petrović 11, Kovačević 4, Tatić, Komnenović 2, Todorović 3, Telen 3, Ćosić 2, Škrga, Kecman 1, Lukajić, Kos 1, Knežević, Jovanović, Stanković, Kremenović.

DRINA: Janković (15 odbrana), Govedarica, Ćosić 3, Vukojčić 7, Mijatović, Ivanović 1, Todorović, Popović 1, Vidaković 3, Spasojević, Maletić, Hajdarević 9, Stefanović, Čvorić 3, Marković.