U posljednjoj utakmici sedmog kola rukometnog prvenstva Republike Srpske sastali su RK Drina i RK Bijeljina. Domaći tim je slavio rezultatom 34:22 te nastavio započeti niz nepobjedivosti i jurnjavu za prvo mjesto na tabeli.

Rukometni divovi Drine pregazili tim RK Bijeljina u Zvorniku (FOTO+VIDEO)
RK Drina Zvornik

Virusni problem uvako se među rukometaše Drine proteklog vikenda, tako da je šest prvotimaca nastupilo u ovom meču prehlađeno. Nedovoljno energije među domaćim rukometašima na početku meča iskoristili su gosti i zadržali rezultatsku neizvjesnost veći dio utakmice.

Mladi igrači Drine koji nisu imali virozu prethodnih dana prelomili su ovaj meč u korist domaćina. U prvom poluvremenu cijelo vrijeme domaći timje vodio, ali se rezultatski nije uspjevao “odlijepiti”, pa je tako rezultat prvog poluvremena iznosio 14:12.

Divovska odbrana RK Drina

Utakmica se prelomila u 43.minutu susreta kada rukometaši Drine odlaze na plus pet golova rezultatom 19:14. Nakon što su se odlijepili usljedilo je furioznih deset minuta zvorničkih divova koji gostima nisu dopustili postići gol punih deset minuta. Izgledalo je na terenu kao da je Vladimir Janković zaključao vrata gola, a Darko Marković je bio nemilosrdan u napadu, pa je pet minuta prije kraja rezultat bio 28:16 u korist Drine.

Vladimir Janković je za rukometaše Bijeljine bio “golman sa deset ruku”

Mladi igrači su odlično iskoristili priliku i postigli nekoliko prelijepih golova. Nakon utakmice mladi Aleksandar Savić je za portal Zvornicki.ba o samoj utakmici izjavio: Sretan sam zbog tri gola koje sam postigao u ovom meču. To ne bi bilo moguće bez mojih saigrača koji su nesebično asistirali. Nadam se da ćemo nastaviti ovaj pobjedonosni niz do kraja prvenstva. Izjavio je Savić.

Mladi Aleksa Savić

Trener gostujuće ekipe RK Bijeljina Zoran Perić je o utakmici rekao: Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi smo u ovom susretu nastupili desetkovani jer nam se u prethodnom periodu povrijedilo čak 6 rukometaša i više od pruženog nismo mogli. Moramo se brzo prestrojiti kako bi u nastavku pružili kvalitetnije partije na terenu. Rekao je Perić.

Šef stručnog štaba RK Drina Milan Nedeljković zadovoljan je pobjedom i o utakmici je rekao: Moramo biti zadovoljni sa nova tri boda. Nažalost u ovoj utakmici smo nastupili sa šest rukometaša koji su ušli u meč virozni što se i osjetilo u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu moram istaći mlade rukometaše koji su pokazali da se na njih može više nego ozbiljno računati u nastavku prvenstva i da mogu iznijeti utakmice na svojim plećima. Izjavio je Nedeljković.

Trener Drine Aleksandar Golubović je samoj utakmici i predstojećem gostovanju kod lidera na tabeli u Dubici izjavio: Strahovali smo od ove utakmice zbog problema sa zdravljem. Sve je išlo onako kako smo planirali. Pobjedila je bolja ekipa. Zbog ovakvog zdravstvenog kartona, ukoliko se ne promjeni, morat ćemo najvjerovatnije tražiti odgodu meča jer se većina naših rukometaša već ujutru mora javiti porodičnom ljekaru zbog zdravstvenih problema pruzrokovanih najvjerovatnije virusom. Rekao je Golubović za portal Zvornicki.ba.

RK Drina sljedeće kolo gostuje kod lidera na tabeli. Ovaj okršaj je jedan od najvažnijih u toku cijelog prvenstva i za nadati se da će snage na terenu biti ravnopravne.