U petnaestom kolu prve rukometne lige RS, rukometaši Drine gostovali su u Brčkom kot ima Jedinstvo 2015. Sasvim očekivano “divovi” Drine opravdali su ulogu favorita i upisali dvanaestu pobjedu na svoj konto. Rezultat je na poluvremenu bio 12:15 dok je na kraju iznosio 21:32 u korist RK Drina Zvornik.

Rukometni divovi Drine slavili u Brčkom, Hajdarević i Vukojičić po sedam golova, Janković 15 odbrana
Jesenji prvaci RK Drina Zvornik

Iako su još jednu pucački raspoloženu utakmicu odigrali Vukojičić i Hajdarević sa po sedam upisanih golova, veliki doprinos pobjedi donijela je odbra. Skoro pa bez greške odigrali su Ćosić i Spasojević, koji su bili neprekazna prepreka za domaće rukometaše. Kada bi rukometaši Jedinstva uspjeli u priliku da šutiraju prema golu Drine, ispriječio bi se odlični golman Janković koji je upisao 15 uspješnih odbrana.

Hajdarević premašio očekivanja u novoj sredini

Utakmicu u Brčkom je za portal Zvornicki.ba komentarisao šef stručnog štaba RK Drina Zvornik Milan Nedeljković:

Idemo dalje, korak po korak bez opterećenja. Stabilizovali smo klub,igrački i u mlađim kategorijama , što je i najbitnije. Večerašnju utakmicu smo odigrali disciplinovano u odbrani i to je dalo dosta lakih golova što je presudilo. Ekipa Jedinstva je možda najperspektivnija u ligi i želim im opstanak! Rekao je Nedeljković.

Za Drinu su pogađali još Čvorić četiri puta, Popović, Marković i Vidaković po dva puta. Napade Brčkog je u posljednjih deset minuta susreta zaustavljao i mladi golman Govedarica koji je stigao upisati šest odbrana.

Drina se nakon petnaest odigranih kola nalazi na čelu prvenstva sa 38 osvojenih bodova.