FK Drina poražena je u derbiju 4. kola Lige za prvaka od tima iz Etno sela „Stanišići” rezultatom 2:1.

Sudije pokvarile još jedan derbi, Drina oštećena u utakmici protiv Zvijezde 09

Iako je Drina postigla dva gola doživjela je svoj drugi poraz na domaćem terenu ove sezone i to od istog tima.

Prelomni trenutak na utakmici  nažalost bila je odluka sudije i sključenje fudbalera Drine Danijela Ćuluma u 33. minutu pri vodstvu Drine od 1:0. Iskusni Danijel Ćulum nasjeo je na provokaciju protivničkog fudbalera i glavom ga udario, sudija je odlučio isključiti samo fudbalera Drine što je izazvalo negodovanje prisutne publike.

Iako je Drina doobro otvorila meč i krenula ofanzivno nije to na kraju kapitalizovala pobjedom. Povela je Drina nakon prekida kod korner zastavice, u 19. minutu. Poslije dobrog ubacivanja Dragutinovića najviši u skoku je bio Jokić, koji sa pet metara pogađa mrežu Zvijezde za vođstvo Zvorničana.

Nakon toga isključen je Ćulum, a gosti su sa igračem više brzo došli do izjednačenja. Ponovo je Jokić pogodio, ali svoju mrežu. Poslije napada u 39. minutu Makarić je odlično prošao po lijevoj strani i centrirao, a u gužvi ispred gola Jokić zatresao vlastitu mrežu iako je prema Zapisniku utakmice loptom posljednji igrao igrač Zvijezde Asentić.

U drugom poluvremenu gosti su znalački iskoristili prednost igrača više na terenu i stvorili nekoliko izglednih prilika.

Domaćini su uveliko protestovali nakon drugog gola Zvijezde 09 u 64. minutu. Tripković je jako šutirao sa 18 metara iskosa sa lijeve strane, golman domaćih Vićić odbio loptu, a akciju je najbolje pratio Mahmutović i sa dva metra ubacio loptu u mrežu. Domaći fudbaleri su signalizirali ofsajd, ali to nije izmjenilo odluku o priznanju gola od strane sudijske trojke, koja je mogla posao i bolje odraditi.

Sve u svemu zaslužena pobjeda gostiju, a da je bilo i obrnuto ne bi bilo nepravedno. Na terenu je očigledno bila veća volja gostiju da naprave još jedan iskorak prema Premijer ligi BiH. Nepromišljen potez jednog od najiskusnijih u timu Drine promjenio započeti tok utakmice.

Ostaje ogroman žal za ovom generacijom Drine i propuštenim u ovoj sezoni za nešto više. Novi premijerligaši sa mnogo zvučnijim i plaćenijim imenima nisu pokazali ništa drastično bolje, a do crvenog kartona bili su i u podređenom položaju.

Zvornik očigledno ima problem zadnjeg koraka prema nečemu višem. Što se prije to prizna samom sebi i počne tražiti sistematsko rješenje prije će se doći do željenog cilja.

DRINA – ZVIJEZDA 09

1:2 ( 1:1 )

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Strelci: Jokić u 19. (za Drinu), a Asnetić u 39. i Mahmutović u 64. (za Zvijezdu 09). Žuti kartoni: Molerović, Vasić, Stjepanović, Jokić (Drina), Bajić, Arnautović (Zvijezda 09). Crveni kartoni: Danijel Ćulum (Drina) u 33. minutu.

DRINA: Vićić (od 66. Bogićević), Majlović, Musić, Vasiljević, Stjepanović, Stupar, Dragutinović, Jokić, Molerović (od 83. Nikolić ), Vasić (od 55. Marković), Ćulum.

ZVIJEZDA 09: Erić, Babić, Bajić, Arnautović, Mahmutović (od 69. Filipović), Krajišnik, Zlatković, Tojčić, Asentić, Makarić (od 85. Guzijan ), Tripković (od 65. Stanić).