U dvanaestom kolu omladinske fudbalske BiH grupa Sjever sastale su se omladinske selekcije FK Drina Zvornik i NK Budućnost Banovići.

Tomić, Milošević i Damjanović pogađali za pobjedu juniora i prvo mjesto na tabeli (FOTO+VIDEO)
Damjanović traži Maksimovića

Juniori su igrali za prvo mjesto pošto su se poslije ovog kola obje ekipe nalazile u samom vrhu. Drina je imala 22 osvojena boda na drugom mjestu tabele dok je Budućnost bila treća na tabeli.

Utakmica je bila prava prvenstvena, a više od igre u duelu juniora pokazali su domaći fudbaleri Drine. Odmah po otvaranju utakmice usljedila je ofanziva na gostujući gol Banovićana. Igrao se dvanaesti minut, poslije kombinacije na lijevoj strani juniora Drine, Stevanović izbacuje Damjanovića koji probija i podvaljuje loptu za Tomića koji precizno šutira sa deset metara za 1:0.

Tomić u akciji

Poslije nekoliko prilika za Drinu koje nisu iskoristili Čirak i Damjanović, sjevnula je kontra gostiju i gol u mreži Erkića. Precizan iz kontre bio je napadač Budućnosti Okačić Mirza za izjednačenje.

Štoperski par Tošić-Alić samo jednom kapitulirali u toku meča

Iskustvo iz prethodne utakmice portiv tima Lukavca, juniorima Drine nije dalo vremena za paniku. Poslije pet minuta igre u 29.minutu loptu namješta Milošević. Slobodan udarac iz kosa izvodi Dragiša Milošević, popularni Giša, šalje loptu na drugu golmanovu stativu koji neoudlčno interveniše i lopta završava u golu za 2:1.

Kada su svi očekivali da ć se poluvrijeme završiti rezultatom 2:1 dobro pred protivničkim šesnaestercemo kombinuju Damjanović i Andrić koji šalje pas a loptu u mrežu gostiju iz Banovića posprema Damjanović za 3:1 u 43.minutu utakmice.

Čirak u akciji

Ispostavit će se da je ovo bio i konačan rezultat utakmice. Drina je u drugom kao i u prvom imala više od igre, kontrolisala utakmicu i istu mirno privela kraju.

Erkić sigurno interveniše

Najbolji strijelac prvenstva je Srđan Damjanović, jučerašnjim golom popularni Srki se odlijepio na čelu liste strijelaca sa 11 postignutih golova.

O postignutom golu, asistenciji i pobjedi juniora Drine Damjanović je poslije utakmice izjavio:

Damjanović cijelu utakmicu imao na sebi flaster igrača

Dobra utakmica za moju ekipu i mene. Prije svega je presudio je timski duh i timska igra. Mnogo sam srećan zbog mog gola i asistencije i nastavka golgeterskog niza. Slijedeće kolo gostujemo Podrinju iz Janje i želimo da nastavimo pobjednički niz i tako ostanemo u borbi za ulazak u Premijer ligu BiH što zaslužuje ovaj grad i Klub. Rekao je Damjanović

Zadovoljan je utakmicom i trener juniora Goran Škiljević, a samoj utakmici za naš portal je izjavio:

Utakmica je bila prava takmičarska, moja ekipa je ušla u utakmicu veoma dobro i na vrijeme smo poveli sa 1:0. U nastavku gosti dolaze do izjednačenja iz naše greske ali  to nas nije obeshrabrilo već naprotiv, nastavili su momci još jače što je na kraju donijelo rezultat u našu korist.

U drugom poluvremenu utakmicu smo mirno priveli kraju i zadržali rezultat sa poluvremena.

Ovo nam je veoma važna pobjeda u nastavku borbe za prvo mjesto na polusezoni, naravno čestitke mojim momcima na zasluženoj pobjedi i okrećemo se narednoj utakmici, a gostima hvala na fer i sportskoj borbi. Rekao je Škiljević.

Drinini juniori se poslije 12 kola nalaze na čelu tabele juniorske lige grupa Sjever sa 25 osvojenih bodova. U sljedećem kolu gostuju kod tima Podrinja u Janji.

Fotografije iz sportskog vikenda na kojima su i sa susreta fudbalera možete pogledati  klikom ovdje!!