Utakmicama 16 kola prve fudbalske lige završen je jesenji dio polusezone. U Zvorniku je Drina ugostila tim Tekstilca iz Dervente. U Zvorniku je igran i derbi kola, duel trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe prvenstva.

Tri gola Drine za kraj fantastične polusezone i treće mjesto u prvenstvu
Jedan od iskusnijih u timu Ćulum

Utakmica je odigrana u visokom ritmu i prisutni na tribinama mogli su uživati u današnjoj predstavi. Poslije početnog ispitvanja snaga na sredini terena, Drina pravi prividan pritisak. Ofanziva Drine isplatila se u 18 minutu kada iskusni Nikola Vasiljevićsa sredine terena šalje precizan pas prema Dukiću koji probija lijevu stranu, ulazi u šesnaesterac i matira nemoćnog golmana gostiju Plisnića.

Proslava prvog gola na utakmici

Do kraja poluvremena Zvorničani su odigrali mudro bez puno grešaka i nekoliko opasnih kontranapada po gol gostiju. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom od 1:0 u korist Zvorničana.

Drugo poluvrijeme otvaraju gosti i stvaraju nekoliko izrazitih prilika, ali je golman domaćih Bogićević na visini zadatka. Igrao se 67.minut, korner izvodi iskusni Ćulum koji na suprotnoj strani pronalazi Molerovića koji šutira iskosa sa nekih 12 metara i matira Plisnica za 2:0.

Majlović i Molerović

Bio je ovo ujedno i prvijenac ove sezone za Molerovića, kao i za Dukića. U nastavku utakmice Drina kontroliše igru i ne dopušta protivniku previše prilike da razvije ozbiljnije napade.

Uvijek borbeni Jokić zaradio neugodnu povredu, ali izdržap do kraja utakmice

Igrao se 76 minut kada odlično kombinuju Ćulum, Molerović i Marković, a lopta dolazi do rezerviste Stupara koji majstorski matira po treći puta golmana gostiju Plisnića.

Na kraju utakmice zvornička publika dugotrajnim aplauzom je pozdravila fudbalere Drine koji su prvenstvo završili kao tim sa najboljom odbranom prvenstva i nevjerovatnim nizom od 15 utakmica bez poraza.

Dugotrajan aplauz za fudbalere Drine

Zadovoljan igrom na utakmici bio je i šef stručnog štaba FK Drina Zvornik Veljko Cvijetinović koji je o utakmici u Zvorniku rekao:

Zadovoljan sam rezultatom, igra je mogla biti i bolja u pojedinim djelovima utakmice, ali i ovo je bilo dovoljno za visoku pobjedu. Pokazali smo još jednom karakter, a evodanas se moglo vidjeti i iskustvo ovih fudbalera koji su najmlađi tim prvenstva.

Dokazali smo da imamo najbolju odbranu,a i napad koji zna biti efikasan. Drago mi je da su svoje prvjence postigli Dukić i Molerovi što nas je dovelo u situaciju da u ovoj sezoni golove od standardnih prvotimaca nisu postigli samo golmani i Kostić.

Struka i fudbaleri su uradili i više od planiranog u ovoj sezoni, idemo u pauzu sa trećeg mjesta i mrtve trke sa vodećim dvojcem. Ostavljamo na raspolaganju gradu Zvornik i rukovodstvu Kluba da zajednički odluče šta žele u nastavku prvenstva od FK Drina Zvornik. Rekao je Cvijetinović.

Nezadovoljan rezultatom je šef struke tima FK Tekstilac Marko Stojić koji je rekao: Ne mogu biti zadovoljan rezultatom, a ni igrom mog tima. Sigurno da je Drina zasluženo slavila i čestitam im na zasluženoj pobjedi. Mislim da je rezultat previsok za prikazano na terenu, ali to je fudbal kada ne iskoristite svoje prilike to uradi protivnik i onda izgubite utakmicu. Rekao je Stojić.

Najbolji na terenu danas bio je Vladimir Molerović koji je ujedno postigao i svoj prvijenac u prvenstvu: Sretan sam zbog dobre partije, drago mi je zbog gola i prvijenca, ali je puno važnije upisana tri boda. Odigrali smo još jednu timsku utakmicu i dokazali da nismo slučajno u vrhu tabele. Rekao je Molerović.

Molerović u akciji

Svoj prvijenac postigao je i Miroslav Dukić za vodstvo Drine: Jako dobar osjećaj pogoditi u ovako važnoj utakmici. Zadovoljan samkako smo danas odigrali timski i borili se zajednički korz cijelu utakmicu. Idemo na pauzu, a nadam se poslije priprema i u lov na prvo mjesto. Rekao je Dukić.

Miroslav Dukić

Mirzet Mustafić član radne grupe FK Drina Zvornik je u suradnji sa ostalim članovima grupe i navijačima Drine organizirao druženje fudbalera, stručnog štaba, rukovodstva kluba i grupe koja je organizovala zakusku.

Uz tradicionalnu zvorničku riblju čorbicu, serviran je odličan roštilj uzi akustičnu muziku uživo.

Zvornička tradicija, riblja čorba

Mustafić je o druženju rekao:

Ovo je mala zahvala našim fudbalerima od nas koji volimo Drinu. Zaista u ovih nekoliko mjeseci kvalitetnog rada Radne grupe struke i fudbalera kluba postignuta je tako jaka kohezija da je ambijent i atmosfera u Klubu prelijepa i svi mogu da nam pozavide na tome. Predstoje nam završne pripreme za Skupštinu kluba, a najbolje je da u to uđemo raspoloženi i veseli nakon još jedne brilijantne pobjede našeg Kluba. U ovoj polusezoni seniori su nam treći na tabeli i jure vrh tabele, juniori su nam jesenji prvaci, a i kadeti su na trećem mjestu. Moramo nastaviti još bolje i još jače u nastavku šampionata. Rekao je Mustafić.

Mustafić se pobrinuo i za kvalitetnu muziku na oproštajnom ručku za ovu polusezonu

Danas se još jednom potvrdilo da najbolja odbrana prvenstva ove sezone dolazi iz Zvornika, najbolji golman je iz Zvornika, najbolji izvođač slobodnih udaraca ove sezone je iz Zvornika, najbolji štoper, a po većini stručnih ljudi i najbolji fudbaler u prvoj ligi RS je Nikola Vasiljević iz Zvornika. Najbolji strateg je definitvno iz Zvornika jer je najmlađu ekipu prvenstva za 14 dana pripremio bolje nego neki što su imali pripreme mjesecima i sportske centre u inozemstvu na raspolaganju.