U utakmici dvije ekipe, koje će se žestoko boriti za opstanak, viđena je dosta slaba igra, a slađi dio kolača nose gosti iz Drevente jer je rezultat na kraju bio 0:0. Drina se ovim remijem oprostila od lige za prvaka koja bi garantovala opstanak u prvoligaškom društvu. Sada predstoji velika i grčevita borba za opstanak. Najredovnija mušterija svih godina takmičenja u prvoligaškom prvenstvu ekipi FK Drina Zvornik, bila je ekipa Tekstilca. Bez obzira igrali u Zvorniku ili Derventi, tim Drine je izlazio kao pobjednik. Nažalost današnji ljudi u crnom, ponovo su zavili fudbalsku igru u crno i onemogućili zvorničkim fudbalerima da upišu pobjedu i nastave trku ka plejofu za prvaka.

Uz veliku pomoć sudija, fudbaleri Tekstilca nose bod iz Zvornika

Utakmicu Dine i Tekstilca, za portal Zvornicki.ba komentarisao je šef stručnog štaba Drine Aleksandar Vasić:

Teška utakmica za obe ekipe, imali smo jednu šansu za celu utakmicu, tako da nisam zadovoljan našom igrom. Timu  Tekstilca čestitam na bodu koji su uzeli samo oni znaju kako. Što se tiče moje ekipe nama predstoji grčevita borba za opstanak. Nama je veliki problem zbog malog broja bodova prvom dijelu,a pa je i opstanak došao u pitanje. Vjerujem u ove igrače i da će smoći snage da opstanu u ligi i da sačuvaju ponos grada Zvornika.

Ne bih komentarisao sudjenje, ali bih poželio da imamo suđnje na strani kao što sve ekipe imaju u Zvorniku. Nadam se opstanku i većoj podršci naših navijača. Danas mi nismo pružili svoj maksimum , jednostavno grč opstanka je još uvijek u nogama i mislima mojih fudbalera.

Vasić na klupi Drine startovao pobjedom protiv Kozare, priključak trci za plejof
Vasić vodit će Drinu u ligi za opstanak

Bili smo motivisani za tri boda koji bi nam doneli možda čak i ligu za plejof i da mirno uđemo u nastavak prvenstva. Nažalost, sada smo definitvno u ligi za opstanak u ne baš povoljnom položaju. Rekao je Vasić.

Drinini igrači stvorili su jedinu odličnu priliku u 83. minuti kada je Siniša Jevtić sa nekih osam metara zahvatio strahovit volej, šutirao po sredini gola, ali je golman Dejan Plisnić napravio paradu i izbio loptu u korner. Jedinu polupriliku gosti su imali u 4. minutu kada je Dragiša Stanić sa četrdeset metara pokušao lob udarac, ali je golma Mladen Lukić loptu izbio u korner.

Sve u svemu, jedino što je bilo vrijedno pomena je dobro kretanje igrača oba tima, odlična igra srednjeg reda gostiju koji su znali šta žele i zasluženo odnose jedan bod u Derventu.

U nastavku odličan prilog kolega sa portala Infobirac i zapisnik današnje utakmice

Prva fudbalska liga Republike Srpske

DRINA – TEKSTILAC 0:0

Stadion: Gradski u Zvorniku. Gledalaca:350. Sudija: Jovo Karić /Trebinje /. Crveni kartoni: Dragiša Milošević u 90. minutu. Žuti kartoni: Vasiljević, Marković, Stupar /Drina/, Jolović, Đuričić, Perić /Tekstilac/

DRINA: Lukić, Vasiljević, Stjepanović, /od 53. Trifković/, Mitrović, Blagojević /od 66. Milošević/, Marković, Stupar, Jokić, Spasojević, Vasić /od 53. Milivojević/ Jevtić. Trener: Aleksandra Vasić.

TEKSTILAC: Plisnić, Marić, Jolović, Despotović, Đuričić, Radoja, Duspara /od 77. Simić/, Perić, Čorić, Stanić, Reljić, /od 67. Đekić/. Trener: Danimir Milkanović.