U Zvorniku je odigrana utakmica 19. kola I lige Republike Srpske Drina (Zvornik) – FK Kozara (Gradiška) u kojoj je domaćin slavio sa minimalnih 1-0. Utakmicu po lijepom i sunčanom vremenu pratilo je nekoliko stotina gledalaca, a pravi fudbalski ugođaj pokvario je glavni arbitar susreta Goran Valjić. Tako je sudija bio u prvom poluvremenu najistaknutija ličnost na terenu zbog neshvatljivih pogrešaka na štetu domaćeg tima.

Vasić na klupi Drine startovao pobjedom protiv Kozare, priključak trci za plejof
Još jedan pobjednički selfi FK Drina

Prve minute susreta prolaze u obostranom ispitivanju snaga, bez preteranih uzbuđenja pred oba gola. Važnost utakmice stegla je oba protivnika i na poluvrijeme se odlazi bez promjene početnog rezultata.

U 47. minuti domaćin dolazi do vođstva. Loptu centriranu sa desne strane u mrežu nemoćnog Modića glavom sa desetak metara posprema mladi Spasojević. Trgli su se igrači Kozare od tog trenutka i krenuli agresivnije prema golu domaćina. U 51. minuti odličnu šansu propušta Novaković koji glavom šutira zamalo pored stative.

Gosti su najbliži izjednačenju bili u 61. minutu kada Glišićev šut sa pet metara panterskom intervencijom zaustavio golman domaćih Bogićević.

Stupar u akciji

Mladi Petković isprobava šut tek što je ušao, a malo zatim u 70. minutu njegov pokušaj blokira odbrana Drine. Pokušava Kozara da dođe do izjednačenja preko Kukića, ali se rezultat do kraja utakmice ne mijenja i bodovi više nego zasluženo ostaju u Zvorniku.

Za portal Zvornicki.ba pobjedu je prokomentarisao novi trener Drine Aleksandar Vasić koji je o utakmici rekao:

Veoma teška utakmica, ekipa Kozare je danas jako kvalitetna vođena od strane kolege Igora Jankovića  i svojim su ponašanjem na pravi način prezentovali svoj grad. Moja ekipa je postigla gol u najboljem trenutku, a potom izdržala sve situacije i napore te na kraju zasluženo pobjedila. Čestitke mojim momcima na današnjoj borbi i zalaganju.  Zadovoljan sam pobjedom ,kao i cijeli stručni štab.

Tri boda na vatrenom krštenju

Ovu pobjedu poklanjamo našem gradu i treneru Bošnjakoviću koji je itekako zaslužan za današnju pobjedu. Rekao je Vasić nakon prve pobjede u debiju na klupi FK Drina Zvornik.

Drina u sljedećem kolu putuje lideru prvenstva, timu Borca . Nakon toga dočekuje fenjeraša Tekstilca i u posljednjem kolu putuje timu Podrinja ova utakmica bi mogla odlučivati o šestom timu u Ligi za prvaka.

Drina (Zvornik): Bogićević M., Vasiljević N., Grahovac L., Bajić S., Mitrović V., Marković N. ( od 81. min. Milošević D.), Stupar S. (od 72. min. Stjepanović O.), Milivojević D., Spasojević S., Vasić R. (od 67. min. Blagojević F.), Jevtić S., trener Imamović Š., nisu igrali: Lukić M., Đulabić K., Alić N.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Komljenović D. (od 80. min. Petrović O.), Raspudić B., Maksimović S., Šakić M. (od 60. min. Kukić M.), Glišić D., Gavrić N., Novaković M., Stjepanović N. (od 64. min. Petković V.), Kondić A., Kukavica A., trener Janković I., nisu igrali: Dončić D., Gvozden S., Ostojić B.