U prijateljskom susretu koji je odigran u petak 6.jula na stadionu u Ugljeviku remizirali su timovi Zvijezde 09 i Vojvodine Novi Sad.

Zvijezda 09 i Vojvodina remizirali, majstorija Ćuluma za konačan ishod (VIDEO)

Zvijezda 09 nastavlja sa uigravanjem ekipe iz kontrolne utakmice u utakmicu Zvijezda 09 izgleda sve bolje. Srbijanski superligaš Vojvodina u prijateljskom meču bila je ravnoparavan protivnik i vojvođani mogu biti zadovoljni što su Ugljevik napustili neporaženi. Zvorničkom majstoru Danijelu Ćulumu u timu Zvijezde bilo je dovoljno 10 minuta da pokaže zašto je “ćaća” fudbalske igre.

Na videoklipu ispod pogledajte asistenciju Ćuluma kod drugog gola tima Zvijezde.

Zvijezda svoje pripremne utakmice nastavlja već u utorak 10.jula od 17i30 protiv tima Podrinje u Janji. U nastavku izvještaj preuzet sa web stranice Zvijezda 09.

ZVIJEZDA 09 – VOJVODINA
2 : 2 (1 : 1)
UGLJEVIK – Stadion Zvijezde 09. Gledalaca: 200. Sudija: Dražen Marić
(Bijeljina). Strelci: Husić u 11. minutu za Zvijezdu 09, Milojević u 30. minutu za
Vojvodinu. Žuti kartoni: Krajišnik (Zvijezda 09), Arsić, Zlomislić (Vojvodina).
ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Filipović, Škahić, Zlatković, Vojinović, Krajišnik,
Huseinbašić, Osmanagić, Asentić, Husić. Još su igrali: Erić, Zekanović, Sibinović,
Tojčić, Vejnović, Ćulum, Parmaković, Stanić, Predragović, Nikolčić, Omanović.
VOJVODINA: Rockov, Antić, Milojević, Veselinović, Đorđević, Đurić, Stojković,
Arsić, Eze, Fofana, Zlomislić. Još su igrali: Pilipović, Lazarević, Devetak,
Saničanin, Mirkov, Mesarović, Mandić, L.Zličić, Subotić, Gajić, M.Zličić,
Pantelić.
Izvještaj sa utakmice:
Remi Zvijezde 09 i Vojvodine
U prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Ugljeviku fudbaleri Zvijezde 09 i Vojvodine odigrali su nerešeno 2:2. Oba trenera su pružila priliku svim igračima na koje računaju naredne sezone, a publika je bez obzira što se radi pripremnoj utakmici mogla videti dopadljiv fudbal.

Prvu priliku na meču imali su gostujući fudbaleri kada je šut Milojevića sa dvadesetak metara zaustavio golman Lakić. U 7. minutu nakon proigravanja Osmanovića lopta je stigla do Filipovića koji je ušao u šesnaesterac Vojvodine i šutirao iskosa sa leve strane, ali je pogodio samo spoljni
deo mreže.

U 9. minutu Zvijezda 09 je stigla do vođstva. Slobodan udarac sa leve strane je izveo Krajišnik, lopta se od živog zida odbila do Osmanovića koji je šutirao, ali su defanzivci Vojvodine izblokirali taj udarac nakon kojeg je lopta stigla do Husića koji je sa desne strane ušao u šesnaesterac i sa sedam metara poslao loptu iza leđa Rockova.

Nakon primljenog pogotkka tim iz Novog Sada je preuzeo inicijativu i imao loptu više u svom posedu, ali su domaći ponovo zapretili u 28. minutu. Slobodan udarac sa dvadesetak metara je izveo Osmanagić, međutim prečka je bila saveznik Vojvodine.

Samo minut kasnije gosti su stigli do izjednačenja. Centaršut sa leve strane uputio je Antić, na pravom mestu bio je Milojević i sedam metara poslao loptu u mrežu. Do kraja prvog poluvremena
igralo se uglavnom na sredini terena i bez većih uzbuđenja. Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti, a prvu ozbiljniju priliku u 61. minutu imao je Mesarović čiji je udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio Erić, ba kao i udara Đurića dva minuta kasnije.

Gosti iz Novog Sada terensku inicijativu su krunisali pogotkom u 68. minutu. Akciju na sredini terena je počeo Mesarović i na desnoj strani uposlio Ezea čije ubacivanje koristi Miloš Zličić i sa desetak metara iskosa sa leve strane pogađa levi donji ugao domaćeg gola.

U 81. minutu Zvijezda 09 je zapretila, ali nakon prodora i ubavicanja Zekanovića loptu sa pet metara pored gola šalje Husić. U 88. minutu Zvijezda 09 stiže do izjednačenja. Loptu je na tridesetak metara od gola prihvatio Ćulum, idealno centrirao za Husića koji je glavom sa ivice peterca matirao golmana gostiju Pilipovića za konačnih 2:2.