I nakon šest odigranih kola zvorničke princeze iz odbojkaškog kluba Drina nalaze se usamljene na vrhu tabele bez izgubljenog seta. Odbojkašice Drine bez problema koračaju ka završnici u druge lige. Trenutno su prve sa 15 bodova iz pet utakmica u okviru druge lige grupa tri.

Zvorničke odbojkašice bez poteškoća na vrhu tabele poslije šest kola bez izgubljenog seta
Tabelu uradio portal Sport DC

Pionirke OK Drina trenutno su druge na tabeli, ali je cilj ostao isti, a to je titula najbolje u Republici Srpskoj i vrh u BiH. U dosadašnjem prvenstvu za pionirke, mlade odbojkašice Drine doživjelu su jedan poraz od vršnjakinja Bratunca. Do kraja prvenstva pionirki u ovoj grupi vodit će se trka između Drine i Bratunca.

Prvi tim OK Drina

O nastupima seniorki i pionirki Drine govorio je šef struke ženskog tima Drine Mladen Subotić:

U posljednjoj pobjedi protiv tima Vlasenice bila je dobra prilika da sve igračice Drine dobiju priliku za igru i iskoristili su maksimalno zakazanu šansu. Taj jedan poraz neće uticati za put u drugu grupu i našem cilju koji je svima jasan.

Seniorke još nisu seta izgubile ove sezone ovaj vikend pala je ekipa Bratunac. Ostaje još jedno kolo gde idemo na megdan ekipi Libera iz Bjeljine.

Svi pokazatelji i rezultati govore da bi u Zvorniku ovo mogla biti godina odbojke. Rekao je Subotić.

U posljednjoj utakmici seniorki, savladan je tim Bratunca sa 3:0 i to po setovima:

25:21,25:20,25:19

Subotić je o pobjedi Drine protiv tima Bratunca rekao:

Pobeda me raduje i znači nam mnogo. Ekipa Bratunac ima odličnu ekipu koja pretenduje da bude u plejofu. Utakmica je jako teška i neizvesna bila ali ipak je se ispostavilo da smo mi u ovom trenutku bolja ekipa. Nama ostaje još više i jače da treniramo kako bi se vratili gde nam je i mesto, a to je prva liga RS jer to ovo cure i grad zaslužuju. Izjavio je Subotić.

Uz odlične igre muškog tima, ali i ženskog, eventualna titula najboljih i u uzrastu pionirki moglo bi dati da ovo bude godina odbojke u potpunosti za grad Zvornik.