U derbiju 13. kola Prve lige Republike Srpske, ali i derbiju cijelog prvenstva bolji su bili domaći rukometaši. Zvornički “Divovi”, rukometaši Drine su na svom parketu savladali Hercegovinu rezultatom 23:18. Ovim rezultatom napravljen je veliki iskorak prema plasmanu u Premijer ligu BiH. Drina je još uvijek jedini neporaženi tim u šampionatu.

Zvornički rukometaši slavili u derbiju prvenstva, povratak Novokmeta u dres Drine

Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji su od početka imali prednost od dva gola razlike, a u 18. minutu rezultat na semaforu je bio 7:3. Tri minuta pre kraja prvog dela Drina je imala prednost od 10:6, međutim gosti postižu dva pogotka, pa se na odmor otišlo sa 10:8.

U izuzetno kvalitetnom meču uživalo je oko 400 gledalaca u dvorani RSC Zvornik moglo videti veliki broj kvalitetnih poteza. Drina je na krilima raspoloženog Hajdarevića stigla do novog trijumfa, Hajdarević je upisao 7 golova. Efikasan sa pet golova je bio i povratnik u tim, veteran Dušan Novokmet je nakon isteka kazne ponovo obukao dres Drine kako bi se ove sezone oprostio nakon još jedne titule u prebogatoj karijeri ovog makedonskog veterana.

Vukojičić je pružio još jednu dobru partiju, kao i pouzdani pivot Vidaković koji su ukupno postigli devet golova. Igra je bila timska i nije bilo lošeg pojedinca u večeranjoj pobjedi. Spasojević, Ćosić i Stefanović su odigrali odbranu skoro bez pogreške.

O utakmici je prvi čovjek struke u RK Drina Milan Nedeljkovic  izjavio:

Utakmica je opravdala epitet derbija,nveliki broj gledalaca, atmosfera, izuzetno suđenje i dve najbolje ekipe trenutno u ligi! Drina je bila bolja od pocetka do kraja, odbrana na visokom nivou, što govori i rezultat 23-18(10-8)!

Zahvalio bih se publici na poseti, mojim igracima na zalaganju, svih 15 je upisalo minute na ovoj utakmici i ja nikada ne izdvajam pojedince jer je rukomet kolektivni sport!

Za mene je ovo jedno od 11 finala do Premijer lige BiH. Nećemo se opustati, idemo dalje u nove pobede! Rekao je Nedeljković za portal Zvornicki.ba

ZVORNIK – Dvorana RSC Zvornik. Gledalaca: 400. Sudije: Aleksandar Vrhovac i Zoran Raca (Banjaluka). Sedmerci: Drina 8(6), Hercegovina 8(7). Isključenja: Drina 4 minuta, Hercegovina 4 minuta.

DRINA: Janković 12 odbrnana, Govedarica, Hajdarević 7(5 sedmeraca), Spasojević, Ćosić, Todorović, Vukojčić 4, Marković, Novokmet (1 sedmerac), Vidaković 5, Ivanović 1, Popović, Mijatović, Maletić, Stefanović 1.

HERCEGOVINA: Vučinić 10 odbrana, Grahovac, Šarenac 2, Pantić, Šipovac, Dragović 1, Babić, Vujadinović, Čabrilo 4, Džidić, Ivanović 3, Buha 1, Knežević, Manigoda, Bojović, Kovačević 7.