Reklamni prostor
NajnovijePoljoprivredaVijestiZvornik

Zvorniku 92 hiljade litara regresirane nafte, preuzimanje do 30.oktobra

×

Zvorniku 92 hiljade litara regresirane nafte, preuzimanje do 30.oktobra

Share this article

Regresirano dizel-gorivo preuzelo je 180 od 237 poljoprivrednika iz Zvornika.Ā Rok za preuzimanje regresiranog dizel-goriva za poljoprivredike u Republici Srpskoj ističe u utorak, 30. oktobra.

Zvorniku 92 hiljade litara regresirane nafte, preuzimanje do 30.oktobra
Jedan od mnogobrojnih traktora sa ovogodiÅ”njim kukuruzom – Križevići

ā€œObavjeÅ”tavaju se poljoprivredni proizvođači da je Ministarstvo poljoprivrede, Å”umarstva i vodoprivrede Republike Srpske skratilo rok za preuzimanje regresiranog dizel-goriva, tako da je pomjeren sa 30. novembra na 30. oktobarā€, navedeno je u obavjeÅ”tenju.

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

Cijena regresiranog goriva umanjena je za 60 feninga po litru, a domaći proizvođači ostvaruju pravo na 100 litara goriva po hektaru poljoprivrednog zemljiÅ”ta. Prema podacima koje smo dobili u Odeljenju za privredu, poljoprivredu i druÅ”tvene djelatnosti , u gradu Zvorniku pravo na regresirano dizel gorivo ima 237 poljoprivrednika koji su obnovili registraciju svojih gazdinstava do 15 maja.

Iz odeljenja ističu da jeĀ  Zvornik dobio 92 hiljade litara, a do sada je regresirano dizel gorivo preuzelo 180 poljoprivrednika.

(Osvit)

Example 300250