Drina i Kozara odigrali utakmicu bez golova, golman Drine Marković odbranio penal

U Zvorniku je odigrana utakmica 12. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Drina (Zvornik) – FK Kozara (Gradiška) koja je završena bez pobjednika rezultatom 0-0. U nastavku prenosimo tekst portala Info Birac:

Drina je svoje prilike stvarala preko najboljeg pojedinca današnje utakmice Aleksandra Ilića, ali njegove prodore i ubačene lopte nije imao ko da sprovede do mreže protivničkom gola.

Već u prom minutu Ilić je odlično probio po lijevoj strani i ubacio povratnu loptu, ali odbrana gostiju odlično reaguje i blokira udarac Alića.

U 21. minutu Ćulum je odlično šutirao sa desne strane nakon Ilićevog pasa, ali je lopta pogodila sastav prečke i stative. Najbolju priliku u prvom poluvremenu za domaće su propustili Alić i Tadić u 41. minutu kada su šutirali sa pet-šest metara od gola, ali se oba puta istakao golman gostiju Kačavenda.

U 49. minutu Marić je u šesnaesterca sapleo napadača Kozare Rastoku, a sudija Panić je pokazao na bijelu tačku. Najstrožu kaznu je izveo Popović, šutirao po zemlji u desnu stranu, ali je golman domaćih Marković panterski reagovao i odbranio njegov udarac, a potom i dobro zatvorio ugao prema golu Angeleskom koji je prvi došao do odbijene lopte.

Domaći su nakon toga imali prilike nakon prodora Ilića u 55, 65. i 87. minutu, ali odlično ubačene lopte nisu iskoristili Bogdanović, Delić i Hadžiavdić.

U sudijskoj nadoknadi Jokić je, nakon centaršuta Ćulum sa polovine terena, glavom šutirao sa desetak metara, ali je lopta pogodila prečku.

Nakon svega viđenog, gosti mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom jer su Zvorničani danas bili mnogo bolji protivnik.

FK Drina (Zvornik): Marković I., Marić A., Jokić M., Alić N. (od 61. min. Delić V.), Ilić A., Tadić M. (od 84. min. Gavrić Veljko.), Bogdanović B., Jezdić A., Mićić N. (od 61. min. Radić A.), Janjić S., Ćulum D., trener: Lazarević M., klupa: Gajić N., Hadžiavdić H., Pantić N., Gavrić Vasilije., Riđošić L.

FK Kozara (Gradiška): Kačavenda L., Sarajlić I., Bubić Ž., Hong J., Tešić P., Jandrić S., Delić A. (od 46. min. Rastoka M.), Takahashi K. (od 61. min. Bogučanin D.), Angeleski N. (od 57. min. Petković V.), Sadiković A., Popović A. (od 66. min. Asentić L.), trener Medović A., klupa: Glišić P., Ilić D