Drina je odigrala neriješeno 1:1 u utakmici protiv FK Sloga u Doboju u okviru devetog kola prve lige RS.

Drina poslije gostovanja u Doboju osmu utakmicu u nizu neporažena
Detalji iz Doboja FOTO: Sport DC

Drina je u ovom susretu bila favorit, ali su domaćini u današnjem susreti dali svoj maksimum kako bi se odvojili od dna ljestvice prvoligaškog šampionata.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova uz dosta nepreciznih dodavanja i velikom borbom na sredini terena. U drugom poluvremenu domaćini su bolje otvorili susret.

Mladi Krstić u redovima Drine dobija drugi  žuti karton u 57. minutu susreta i gosti utakmicu nastavljaju sa deset igrača.

Brojčanu prednost Sloga ubrzo koristi i to nakon prekida, a gol zabija Blagojević u 68. minutui za 1:0.

Drina nakon toga kreće na sve ili ništa, a ubrzo se ofanzivnija igra i isplatila. Probio je Stjepanović, stigao na skoro 16 metara sa lijeve strane i izborio slobodan udarac.

Loptu je namjestio Ćulum, šutirao jako pored živog zida sa dosta efeja i pogodio takozvanu malu mrežicu golmana domaćina za poravnjanje od 1:1.

Do kraja utakmica Drina je stvorila i sa igračem manje dvije dobre prilike.

Prvo je Ćulum ponovo dobro šutirao sa nešto veće udaljenosti i lopta je išla preko živog zida, ali je onda fudbaler u zidu podigao ruku i zaustavio loptu. Sudija je pustio da se igra nastavi.

Onda pred sam kraj utakmice, kontru su povukli svježi Damjanović i oporavljeni Majlović, ali su u završnici pogrijesili i rezultat je  do kraja susreta ostao neriješen.

Šef stručnog štaba Drine Veljko Cvijetinović je o utakmici izjavio:

Jedna utakmica u kojoj nije bilo puno izrazitih prilika, velika borba na sredini terena. Sloga je u toku utakmice pokušavala napraviti višak igrača preko svojih krila i stvarala problem našem timu.

Mi smo odigrali poprilično nepovezano ovu utakmicu, primili smo ponovo pogodak iz prekida, i to dosta čudan. U susret smo se vratili golom Ćuluma, a do kraja smo mogli i pobjediti da je bilo više koncentracije u završnici kontranapada. Rekao je Cvijetinović

Strijelac izjednačujućeg gola bio je iskusni Danijel Ćulum. O samoj utakmici u Doboju i nastavku prvenstva je izjavio:

Utakmica koja nije bila pretjerano lijepa za oko, igra se odvijala uglavnom na sredini terena. Da bi i jedni i drugi u dosta napada pokušavali dugim loptama da uposle svoje napadače.

Slobodni udarci specijalnost su Ćuluma

Domacin je igrao fer i korektno. A s obzirom na stanje na tabeli, mogu još više da im čestitam na gostoprimstvu, a mi ćemo im sigurno vratiti istom mjerom.

Teren idealan za igru. Sigurno da smo zasluzili ovaj bod, a na kraju da smo bili prisebniji u završnici, mogli smo doći i do trijumfa.

Okrecemo se sledećem meču, gde nam dolazi Rudar iz Prijedora, a ispostavilo se da nam leže kao ekipa jer smo prošle sezone u četiri odigane utakmice dobili 3 i jednu igrali neriješeno. Rekao je Ćulum

Drina je zadržala četvrtu poziciju na tabeli sa  16 osvojenih bodova.