Drinini omladinci potopili i Zvijezdu09 iz Bijeljine
Ritual kadeta Drine pred početak utakmice

Danas je na gradskom stadionu u Zvorniku odigrano 18.kolo omladinske lige u fudbalu uzrasta kadeta i juniora. Gost Drini bila je ekipa FK “Zvijezda 09” Etno selo Stanišić iz Bijljine koja je dovela svoje najbolje omladince u Zvornik.

Teren je bio idealn za igranje što je inspiriralo obije ekipe koje su krenuli ofanzivno sa puno lepršavosti u igri. Do kraja poluvremena ekipa Zvijezde dobija crveni karton. Sa igračem više Drina lagano preuzima terensku inicijativu i dobru igru kruniše golom Damjanovića.

Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću za domaćina od 1:0, a ona se povećala u nastavku, kada je pogodio Ristić prvo za dva, a zatim i za tri nula. Sa svoja dva gola Ristić je okončao meč i ponio epitet najboljeg igrača utakmice koja je okončana rezultatom 3:0 u korist domaće ekipe. Damjanović je nastavio svoj golgeterski niz i u oVom meču i njegova statistika izgleda zapanjujuće i svrstava ga među najperspektivnije fudbalere u BiH. Današnji pogodak Damjanovića bio je 27. gol po redu u dosadašnjem dijelu prvenstva iz 15 utakmica koje je odigrao mladi Damjanović.

Aco Kostić trener kadeta izrazio je svoje zadovoljstvo postignutim rezultatom naglasivši da je neophodno da grad zajedno s klubom, što prije pronađe rješenje za pomoćni teren kako bi ova generacija mogla brže napredovati. Današnjom pobjedom ovi momci su izbili na drugo mjesto tabele. Malo podrške i ova generacija bi mogla biti ispisana zlatnim slovima u istoriji Zvornika. Riječi su Kostića poslije utakmice.

Kadeti su strpljivom igrom dosli do prilika koje su iskoristili

Juniori su takođe utakmicu odigrali dobru utakmicu u kojoj su pokazali karakter pobjednika. Poslije zaostatka u prvom poluvremenu od jednog gola, u drugom poluvremenu juniori Drine prebacuju u veću brzinu i osvajaju sva tri boda.

U prvom poluvremnu gosti su krenuli ofanzivno, ali i Drina je prijetila iz kontra napada. Gosti su u prvom poluvremenu stvorili prividni pritisak i imali posjed na svojoj strani, ali jaka odbrana Drine izdržala je sve do tridesete minute prvog poluvremena, kada popušta i prima gol.

Poslije vodstva gostiju, juniori Drine igraju hrabrije i još čvršće, što se ubrzo  isplatilo. Danas raspoloženi Selmir Kahrimanović, pred kraj prvog poluvremena, prolazi po lijevoj strani i vara protivničkog braniča driblajući ga u lijevom dijelu šesnaesterca nakon čega Kahrimanović pada, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Milošević namješta loptu i promašuje jedanesterac. Na poluvremenu je bilo 1:0 za goste.

U nastavku utakmice juniori Drine nastavljaju hrabru igru, akcije mame aplauze prisutnih na tribinama. Gosti pokazuju zašto se nalaze u vrhu tabele, a tim Drine da je preporođen u odnosu na prethodni dio prvenstva.

Poslije nekoliko akcija i izglednih prilika na obje strane. Milošević je prodro po desnoj strani i izborio slobodan udarac. Andrić precizno ubacuje, a na drugoj stativi usamljen se nalazii Kahrimanović koji precizno šutira iz prve i pogađa protivničku mrežu za poravnjanje rezultata.

Juniori proslavljaju pogodak protiv Zvijezde

Pogodak je dodatno motivirao domaće fudbalere koji nastavljaju napadati i stezati odbranu protivnika, prilike za povećanje rezultata propustili su domaći fudbaleri, ali i protivnički. Poslije nekoliko neiskorištenih prilika, Drina gradi ozbiljan napad, loptu dobija Stevanović koji šalje loptu “kao rukom” prema brzonogom Jašareviću koji pretrčava gostujuću odbranu, izlazi jedan na jedan prema golmanu i loptu iz prvog dodira probacuje kroz golmanove noge pogodivši gol Zvijezde09 za konačnih 2:1. Do kraja utakmice prisutni su vidjeli ozbiljnu igru obije ekipe, ali ne i golove.

Uz današnje golove Jašarević i Damjanović su se izdvojili na listi strijelaca prvenstava za kadete i juniore. Prema zvanicnim podacima Jašarević je vodeći na listi strijelaca za juniore sa 12 golova, a Damjanović za kadete sa 27 golova.

Trener juniora Drine Velja Cvijetinović istakao je zadovoljstvo rezultatom, a kako kako kaže igra bi mogla biti i bolja i ponovio svoju izjavu od prethodne utakmice skrenuvši pažnju na neophodnost pomoćnog terena. Neophodan nam je pod hitno teren na kojem bi mogli trenirati i uigrati se ovi momci jer se vidjelo da je to ono što im nedostaje. Zadovoljan sam timskom igrom danas, ali i karakterom koju pokazuje ova kako je ja zovem “ekipa mala ali odabrana“.

Juniori Drine odigrali mušku utakmicu protiv vršnjaka iz Bijeljine koji skoro svi imaju poluprofesionalne ugovore

Malobrojna publika na tribinama mogla je biti zadovoljna prikazanim. Kadeti su posije današnje pobjede izbili na drugo mjesto i približili se vodećem na svega 4 boda, a juniori su ovom pobjedom napravili korak da u slijedećim kolima izbiju na neko od vodećih mjesta u prvenstvu.