Druga liga RS grupa Istok – Jedinstvo i Budućnost osvojili po bod

U 8. kolu Druge lige Republike Srpske timovi iz regije Birač nisu imali puno uspjeha, ostvarena su dva remija i zabilježena dva poraza.

Ekipa Budućnosti iz Pilice je odigrala 2:2 pred svojim navijačima protiv Glasinca. Već u prvom napadu na meču gostima je dosuđen jedanaesterac koji je realizovao Pejanović. Izjednačio je Ristić iz jedanaesterca u 24., a Gladanac u 37. minutu vratio prednost gostima. Konačan rezultat postavio je Krunić u 79. minutu autogolom.

Fudbaleri Jedinstva iz Roćevića su imali dva gola prednosti do finiša susreta protiv Podrinja iz Janje, ali im ni to nije bilo dovoljno da ostvare pobjedu, meč je završen rezultatom 2:2. Prvi pogodak za domaće postigao je Blagojević iz jedanaesterca u 19., a drugi Damjanović u 23. minutu. Gosti su golovima Krajišnika u 75. i Jovanovića u 77. minutu stigli do izjednačenja i jednog boda.

viber image 2022 01 24 11 58 59 608 1536×864 2
Samouslužna autopraonica Korund – Milići!
Na gostovanju u Rogatici ekipa Gubera je poražena u meču protiv Mladosti sa 2:1. Za domaće je pogađao Ćaćić u 28. i 37. minut, dok je za Guber precizan bio Kosanić u 44. minutu.

U derbiju kola Drina HE je dočekala Vlasenicu i slavila sa 4:1. Prvi pogodak za domaće postigao je Damjanović u 25. minutu iz jedanaesterca, a Baranac u 69. minutu udvostručio prednost. Neizvjesnost u meč je vratio Mitrović golom pet minuta kasnije. Svojim drugim pogotkom na meču u 77. minutu Baranac je praktično riješio pitanje pobjednika, a tačku na meč je stavio Vulević koji je u 88. minutu postigao četvrti pogodak za domaći sastav.