Fudbaleri Drine osigurali su drugi krug KUP-a RS, a pobjedu su ostavrili fudbaleri koji imaju manju minutažu u prvenstvu i koji nastupaju za juniorsku selekciju. Važno je navesti da je u prvoj postavi bilo svih 11 fudbalera koji su ponikli u FK Drina Zvornika, a i na klupi je približan procenat. U nastavku prenosimo tekst portala SportDC.net

Fudbaleri Drine plasirali su se u osminu finala Kupa “dr Milan Jelić” u fudbalu pobjedivši Glasinca na Sokocu posliej boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku bilo je 3:3..

Glasinac je krenuo kvalitetno od starta utakmice, i pokušavali su loptama u prostor da pronađu Šuku. Nije im na ruku išao vjetar koji je značajno ubrzavao loptu, pa i nije bilo puno prilike. U 28. minutu Glasinac dolazi do vodstva. Odličnu loptu je poslao Lončarević, a Šuka lijepo pogodio.

Brzo ipak slijedi preokret Drine, a oba puta pogađa Vedad Delić i na poluvrijeme nose 2:1. Kada je u 55. minutu jako lijepo pogodio Aleksa Vidović i odveo Drinu na 3:1 djelovalo je da Drina ide ka prolazu.

Ipak, veliki broj izmjena obe ekipe doveo je do toga da se promjeni situacija na terenu i Glasinac je daleko bolji tim. U 69. minutu Siniša Škobo pogađa za 3:2, da bi deset minuta kasnije centrirao Vuk Ćirjanić iz slobodnog udarca, a Neđo Šuka dirao loptu taman toliko da završi u maloj mreži za 3:3.

Mogao je Glasinac do kraja i potpuno da preokrene rezultat, ali Škobo kasni na loptu Šuke, a onda i sam Šuka šutira van okvira gola i otišlo se u penal lutriju. U jedanaestercima za domaće promašuju Strahinja Novosel i Predrag Pajević, peti penal za drinu promašuje Aleksa Vidović, ali njegovu grešku ispravlja Vedad Delić i golom završava posao.

GLASINAC – DRINA 3:3 (1:2)
Stadion Bara, Sokolac
Gledalaca: 100
Sudija: Igor Ilić (Pale)
Strijelci: 1:0 Šuka 28, 1:1 Delić 32, 1:2 Delić 39, 1:3 Vidović 56, 2:3 Škobo 69, 3:3 Šuka 79
Žuti kartoni: Čortan, Novosel (Glasinac), Riđošić, Vidović, Gavrić, Radić (Drina)

GLASINAC: Krunić, Čortan (od 54. Gladanac), J. Vuković (od 54. M.Vuković), Pajević, Deurić (od 67. Debelnogić), Novosel, Škobo, Šuka, Kapović (od 54. Marić), Vujičić, Lončarević

DRINA: Gajić, Pantić, Andrić (od 64. Ćulum), Alić (od 64. Ilić), Delić, Radić, Gavrić, Vidović, Riđošićč (od 64. Gavrić), Hajduković (od 63. Bogdanović), Mićić (od 63. Hadžiavdić)