Na otvaranju sezone u Prvoj ligi Republike Srpske fudbaleri Drine su na svom terenu savladali Ljubić rezultatom 3:1.

Na početku susreta minutom ćutanja odata je počast Jovici Saviću koji je dugo godina bio istaknuti član FSRS, a koji je preminuo juče u 67. godini u Brčkom.

Prvu priliku na susretu imao je domaći tim u 8. minutu, Ilić je ušao u šesnaesterac gostiju sa lijeve strane i šutirao, ali je golman Vuković odbranio njegov udarac.

U 14. minutu gosti su stigli do vođstva, a strijelac je bio Drača koji je šutirao sa šesnaest metara, lopta je zakačila jednog od odbrambenih igrača Drine i lobovala golmana Todorovića.

Dva minuta kasnije Ilić je izveo slobodan udarac, ali nije bio precizan. Do izjednačenja domaći tim je stigao u 21. minutu susreta. Ilić je izveo korner sa lijeve strane, štoper gostiju Svjetlanović je nespretno zahvatio loptu glavom, a sve je odlično pratio štoper Drine Ristović i sa dva metra ubacio loptu u mrežu za izjednačenje rezultata.

Gosti su zaprijetili u 31. minutu, kada je Novaković odlično uposlio Žižka koji je snažno šutirao sa dvadesetak metara, međutim Todorović je odbranio njegov udarac. Deset minuta kasnije Ilić je napravio solo prodor po lijevoj strani i kada se očekivalo da pogodi mrežu uklizao je Svjetlanović i spasio čist pogodak. U 42. minutu Vasić je šutirao zamalo preko gola, a veliku priliku tri minuta kasnije nije iskoristio Jovičić koji je nakon duplog pasa sa Ilićem izašao sam pred golmana, zaobišao Vukovića i pogodio spoljni dio mreže.

Prvu priliku u drugom dijelu meča imao je Ljubić kada je nakon udarca kapitena Žižka lopta išla u mrežu, međutim Ristović je požrtvovanom intervencijom spasio svoj gol.

Drina je stigla do vođstva u 61. minutu. Korner sa desne strane je izveo Marković, lopta je došla na lijevoj strani do Ilića koji je primio i uposlio Vasića čiji udarac sa dvadesetak metara je odsjeo u lijevom gornjem uglu gostujućeg gola.

U 71. minutu u prilici je bio Marković koji je šutirao sa petnaestak metara iskosa sa lijeve strane, ali je Vuković odbranio njegov udarac. Nepun minut kasnije rezervista Jovanović je pokušao da lobuje Vukovića, međutim bio je zamalo neprecizan i lopta je odsjela na mreži.

Tačku na meč domaći tim je stavio u 80. minutu kada je nakon fantastične asistencije Ilića nakon koje je ispala kompletna odbrana gostiju, Damjanović izašao sam pred golmana Vukovića i sa desetak metara rutinski pogodio mrežu.

Ovo je bio sedmi duel Drine i Ljubića u Prvoj ligi RS u Zvorniku, a domaći tim je ostvario šest pobjeda uz jedan remi. Na današnjem susretu Ljubić je prvi put u tih sedam mečeva zatresao mrežu Drine, ali su bodovi ostali u Zvorniku.

DRINA – LJUBIĆ

3 : 1 (1 : 1)

ZVORNIK –Gradski stadion. Bez publike. Sudija: Vanja Ajder. Strijelci: Ristović u 21, Vasić u 61. i Damjanović u 80. minutu za Drinu, Drača u 14. minutu za Ljubić. Žuti kartoni: Ilić (Drina), Radaković i Svjetlanović (Ljubić).

DRINA: Todorović, Tvrdišić, Ristović, Vidaković, Musić (od 88. Alempić), Marković, Vasić, Zarić, Stupar (od 64. Damjanović), Ilić, Jovičić (od 53. Jovanović).

LJUBIĆ: Vuković, Radaković, A.Žižak, Mrzić (od 46. B.Žižak), Subić, Mušić, Novaković, Bosnić, Svjetlanović, Amidžić (od 74. Vajukić), Drača.