Fudbaleri Drine poraženi na domaćem terenu od davljenika iz Modriče, gosti preokrenuli rezultat i zabili u 98 minuti za pobjedu (VIDEO)

Fudbaleri Drine nakon odličnog niza utakmica bez poraza i nekoliko pobjeda, upisali su i dva vezana poraza u dva posljednja kola i ponovo sami sebi zakomplikovali situaciju te doveli u pitanje poziciju na tabeli i mirnu završnicu šampionata Prve lige.

Nakon poraza u prošlom kolu, Drina je ove subote poražena od davljenika iz Modriče, ekipa Alfa Modriča došla je po bodove spasa u Zvornik i u posljednjim sekundama meča, nakon niza katastrofalnih grešaka domaćih fudbalera osigurala tri boda golom dvostrukog strijelca Spaića.

Prema mišljenju dobrog dijela prisutne publike na stadionu u Zvorniku najveće zasluge za ovakav način izgubljenih bodova u Zvorniku snosi prvi strateg Drine koji je dopustio da Drina prospe bodove na domaćem terenu protiv autsajdera i to nakon vodstva na poluvremenu.

Domaćin je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist rezultatom 1:0, a u 31. minutu gol za Zvorničane postigao je Stefan Janjić. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u nastavku nekadašnji šampion i pobjednik kupa Republike Srpske i BiH uspio da preokrene rezultat i osvojio dragocjene bodove u borbi za opstanak.

Pored vidljivog pada u igri domaćeg tima na početku drugog poluvremena, odličnih izmijena koje je u igri napravio trener gostujuće ekipe početkom drugog poluvremena i ulazak raspoloženog Spaića, nije dovoljno upalilo alarme u domaćem stručnom štabu i postavka igre nije se promijenila do kraja utakmice. Igra nabijanja lopte iz zadnje linije prema Iliću i očekivanje da isti nešto ”napravi” s loptom, nepromijenjiva je taktika ove sezone u igri FK Drina Zvornik, kao što je nepromijenjiv i njen šef stručnog štaba. Rezultat takve igre najbolje je vidljiv u ovim u posljednjim sekundama meča:

Ekipa Drine i nakon 28 odigranih kola nema prepoznatljivu akciju iz zadnje linije prema protivničkom golu. Promijenu ritma igre prilikom zaostatka i vodstva, promijena igre ukoliko ima igrača više na terenu ili igrača manje… Ima još 6 kola do kraja, možda bude i promijena u igrama i taktici do kraja sezone. Nažalost još uvijek se može pasti i na poziciju koja vodi u baraž.

Navedeno je rezultiralo novim porazom, neugodnu poziciju na tabeli i vjerovatno novi val krivnje onih koji pišu o problemima u igri FK Drina Zvornik. Loš kvalitet fudbala u prvoligaškom prvenstvu jedan je od najvažnijih uslova zbog kojeg će Drine ove godine izboriti opstanak, i naravno zahvljujući izmijenama u rukovodstvu Kluba Drina sačuvat će se ovogodišnji prvoligaški status.

Ukoliko se naredne sezone želi postići nešto više, pouke iz ove sezone moraju biti primijenjene.

Drina (Z) – Modriča Alfa 1:2 (1:0)

Gradski stadion u Zvorniku. Gledalaca: 350. Sudija: Vanja Ajder (Banjauka). Strijelci: 1:0 Janjić (31), 1:1 Spaić (53), 1:2 Spaić (90+8). Žuti kartoni: Cmiljanović, Janjić, trener Dragičević (Drina), Numanović, Šoškić, pomoćni trener Petrović (Modriča Alfa).

DRINA (Z): Marković, Jovićević, Jokić, Gavrić, Cmiljanović (od 72. Bogdanović), Ilić, Srećković, Jezdić (od 69. Vidović), Jelić (od 69. Maksimović), Janjić (od 69. Tadić), Ćulum.

MODRIČA ALFA: Krnetić, Pliego, Jolović, Sedlar, Šoškić, Prljeta, Numanović, Trifković, Ofosu, Hasegava, Karić.