Fudbaleri Drine poraženi na gostovanju Slaviji

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 27. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Drinu 2:1 na svom stadionu

Prvo poluvrijeme ne donosi mnogo toga sadržajnog. Borbena utakmica u kojoj su ekipe teško ulazile u šanse, pa i nije bilo nekih zrelijih prilika na obje strane. Na jednoj Jezdić proba sa distance, na drugoj Bjeloš i Arbinja ne stižu da upute šut u okvir gola.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Drina dolazi do vođstva. Po oduzetoj lopti, Danijel Ćulum se uključio u napad, idealno centrirao sa lijeve strane, a Mihajlo Jelić glavom pogađa za 1:0. Ušla je Slavija slabo u drugo poluvrijeme, previše su bili statični, pa ih je napadač Drine kaznio za letargiju.

Ipak, taj gol kao da ih budi, i brzo stiže izjednačenje. Vladan Jezdić je neoprezan, obara Vladana Mandića u kaznenom prostoru, a Mario Jelić bez dileme, pokazuje na penal. Loptu je uzeo Miljan Govedarica i pogodio za izjednačenje.

Umalo da Slavija odmah stigne i do preokreta. Amar Beširević se našao na odbijenoj lopti, snažno šutirao, a lopta ide tik iznad prečke.

Uzvraća Drina sa dvije dobre prilike nakon brzih kontri. Prvo Aleksandar Ilić ulazi sa lijeve strane i namješta se na desnu nogu, Amar Sirćo brani, a onda golman Slavije izlazi i kao pobjednik iz duela sa Sretenom Cmiljanovićem. Pokušaj na drugoj strani bilježi Nikola Bjeloš, lopta ide pored gola.

I onda u 86. minuti Slavija dolazi do mukotrpno stečenog vođstva. Prekršaj na nekih 18 metara od gola iskosa, Nikola Bjeloš ubacuje, a Danijel Ćulum pogađa sopstvenu mrežu u namjeri da interveniše i donosi veliku radost Sokolovima.

Do kraja utakmice Slavija se grčevito brani, Mile Lazarević pokušava uvođenjem još jednog špica da stigne do gola, ali nisu uspjeli, te Sokolovi slave jako bitnu pobjedu u borbi za opstanak.

SLAVIJA – DRINA

2:1 (0:0)

SRC „Slavija“. Gledalaca: 200. Sudija: Mario Jelić (Banja Luka). Strijelci: 0:1 Jelić 50, 1:1 Govedarica 55p, 2:1 Ćulum 86. Žuti kartoni: Erić, Beširević (Slavija), Mitrović, Gavrić (Drina).

SLAVIJA: Sirćo, Medić, Gojković, Beširević, Bjeloš, Arbinja (od 89. Alešević), Vučinić (od 52. Dabić), Mandić, Karić, Erić ((od 82. Križevac), Govedarica.

DRINA: Marković, Jokić, Tadić (od 67. Bogdanović), Gavrić, Ilić, Srećković, Mitrović, Jezdić, Jelić (od 67. Cmiljanović), Jovićević (od 88. Maksimović), Ćulum.