Danas je u Zvorniku odigrana prvoligaška utakmica 15. kola između domaće “Drine” i ekipe “Leotar” iz Trebinja. Oko dvije stotine gledalaca “Drine” moglo je uživati u fudbalskoj predstavi jer su vidjeli čak četiri gola, od toga dva eurogola gostiju i jedan promašeni penal za domaći tim.

“Drina” je susret otvorila odlično i krenula u stvaranje prilika kroz smislene i na oko lijepe akcije, što dugo nije viđeno na domaćem terenu. Dominacija na terenu krunisana je u devetom minutu kada se kapiten Ćulum najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu nakon kornera i doveo svoj tim u vodstvo od 1:0. Fudbaleri Drine nastavljaju s kombinacijama sve do 15. minute kada, poslije dobre akcije Taha Ilyassa i Hamze Hadžiavdića, ovaj drugi izbija u šesnaesterac gostiju i nakon jednog lažnjaka biva brutalno srušen od kapitena Đajića za prvi penal na utakmici. Ispostavit će se da je ovo bio prelomni trenutak za dobru igru domaćih fudbalera. Hadžiavdić je morao napustiti igru zbog zadobijene povrede, a kapiten Ćulum je promašio penal, odnosno golman Perišić mu je panter­skom intervencijom obranio dobar šut.

Borbenost domaće ekipe se nastavila, ali je ponestalo kombinacija na sredini terena nakon izlaska Hadžiavdića i pogoršanja stanja terena zbog kiše. Pad u igri su iskoristili gosti, koji dolaze prvo do izjednačenja, a kasnije i prednosti s dva eurogola sa preko dvadeset metara.

Fudbaleri Drine remizirali sa ekipom Leotara u Zvornik, viđeno dva eurogola i dva penala (VIDEO)

Novi penal viđen je u sudijskoj nadoknadi za domaći tim, a ovaj put s bijele tačke bio je siguran Janjić za 2:2 rezultat, kojim se otišlo na poluvrijeme, a ispostavit će se i konačnim rezultatom.

Penale možete pogledati klikom OVDJE i OVDJE.

U drugom poluvremenu viđena je oprezna igra obje ekipe uz jednu stopostotnu šansu kada je rezervista Delić prevario gostujućeg golmana van šesnaesterca, ali ni on ni Ilić nisu uspjeli ubaciti loptu u protivnički gol.

Nakon 15 odigranih kola, Drina ima osvojenih 15 bodova, nalazi se na 13. poziciji prvenstva i zaostaje za sredinom tabele 9 bodova.

Za Drinu su danas nastupili:

Igor Marković (G), Aleksa Marić, Miloš Jokić, Hamza Hadžiavdić, Aleksandar Ilić, Matija Tadić, Bogdan Bogdanović, Vladan Jezdić, Taha Ilyass, Stefan Janjić, Danijel Ćulum (K), REZERVE Nebojša Gajić (G), Andrej Radić, Boris Andrić, Veljko Gavrić, Vedad Delić, Nikola Pantić, Vasilije Gavrić, Nikola Mićić, Luka Riđošić.

Za tim Leotara danas su nastupali:

Risto Perišić (G), Matija Glogovac, Mihailo Cmiljanović, Luka Babić, Ammar Đuderija, Zoran Milić, Miloš Aćimović, Darko Đajić (K), Luka Begić, Nikola Leko, Marko Šušnjar, REZERVE Mladen Milošević (G), Matej Kapor, Ognjen Krneta, Filip Kolak, Marko Pandžić.

Sudije: Nemanja Aleksić (Banja Luka) [Glavni], Gojko Crnobrnja (Banja Luka) [Pomoćnik], Tomislav Gračanin (Banja Luka) [Pomoćnik].