Fudbaleri Drine remizirali sa Radnikom u Bijeljini, dobra igra Zvorničana nagrađena i zadnjim minutama meča

I nakon pet kola fudbaleri FK “Drina” Zvornik još uvijek ne znaju za pobjedu u šampionatu Prve lige RS, ali remi ove subote na gradskom stadionu u Bijeljini motivirajući je i dobar predzank za podizanje forme u narednim kolima. Drina je i u ovu utakmicu ušla dosta jako na sredini terena, sa pokušajima prenosa igre sitnim pasom od svog do protivničkog gola, nedovoljna uigranost i spremnost ekipe još uvijek ne rezultira željenim pobjedama, ali poslije igre u Bijeljini svi su optimističniji.

Poslije početnih ispitivanja snaga na sredini terena, sudija je nakon napada domaćeg tima svirao najstrožiju kaznu za tim “Radnika” u dvadesetom minutu susreta. Precizan za ekipu radnika bio je Kruz koji se upisao u listu strijelaca za Bijeljince. Nastavljeno je sa dobrom igrom oba tima, prisutna publika mogla je uživati u potezima i akcijama, ali je do kraja prvog poluvremena ostalo 1:0 za domaću ekipu.

U drugom poluvremenu nastavljeno je taktičko nadmudrivanje trenera, a igrači su pokušavali sve to ispoštovati. Kako se bližio kraj tim Drine krenuo je odlučnije sa napadim i pokušajima da ugrozi gol domaćeg tima. Bilo je prilika za postizanje golova na obje strane, ali je ponovo zakazala realizacija, gosti su nakon jednog starta nad Ilićem u 16 metara tražili najstrožiju kaznu, ali se glavni sudija ovog meča oglušio na molbe i sugestije gostujućih fudbalera.

Borbenost Drine biva nagrađena u posljednjim trenucim susreta, poslije kombinovanja na terenu, prodire Vidović koji proigrava Tadića, a ovaj asistira visprenom Iliću koji matira domaćeg golmana i donosi Drini bog u Bijeljini. Ekipa Radnika je nakon primljenog gola, pokušala ponovo doći do prednosti i u posljednjim sekundama meča propustila dvije odlične prilike za sva tri boda.

Zanimljiv je podatak i da je Drina u ovih pet kola postigla samo dva gola i oba je postigao Ilić, u isto vrijeme odbrana je kapitulirala čak šest puta, što je dovoljno za 3 osvojena boda i 14.mjesto na tabeli. Trenutno Drina za vodećom ekipom iz Prijedora zaostaje 12 bodova, što je do kraja šampionata dostižno ukoliko se Zvorničanima probudi želja za viši rang.

Drina u narednom kolu dočekuje ekipu Ljubića iz Prnjavora. Nadamo se da će igra iz Bijeljine i osvojeni bod biti motiv za prvu pobjedu pred domaćom publikom i prvu pobjedu ove sezone.