U posljednjem kolu Prve lige RS fudbaleri Drine su u gradskom derbiju savladali ekipu Budućnosti iz Pilice rezultatom 7:2, iako su gosti nakon prvih 45 minuta igre imali prednosti od 1:2.

Nakon šansi Markovića i Rakića za domaće, gosti prvi stižu do pogotka u 9. minutu. Lošu procjenu istrčalog Ružića iskoristio je Da Silva koji je glavom prebacio domaćeg golmana na ivici šesnaesterca i sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Tri minuta kasnije Ćulum iz slobodnog udarca pogađa prečku gostujućeg gola, a gosti prijete u 24. minutu preko Jovičića koji je šutirao glavom sa sedam metara pravo u Ružića.

Do drugog pogotka gosti dolaze u 35. minutu. Nakon neuspjele ofsajd zamke Lazarević je prihvatio loptu na lijevoj strani i onda idealno uposlio Jovičića koji trese mrežu domaćih.

Drina smanjuje na 1:2 u 37. minutu, kada je sudar i lošu komunikaciju Radića i Ferhatovića iskoristio Milošević koji je sa sedam metara ubacio loptu u praznu mrežu.

Drugi dio susreta Drina furiozno otvara i već u 47. minutu nakon ubacivanja Tadića sa desne strane Ćulum glavom sa druge stative odigrava za Stanišića čiji udarac glavom sa pet metara Radić izbacuje u korner. U 51. minutu bilo je 2:2, a nakon udarca Tadića odbijenu loptu u mrežu glavom posprema Milošević. Dva minuta kasnije potpuni rezultatski preokret. U kaznenom prostoru gostiju Ferhatović je nepropisno zaustavio Rakića, a sudija Bokić pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Marković za vođstvo Drine od 3:2.

U 62. minutu već je bilo 4:2, a povratnu loptu Markovića u gol je pretvorio Tadić. Već u sljedećem napadu bilo je 5:2, a nakon Markovićevog šuta sa ivice šesnaesterca i slabe reakcije Radića lopta završava u golu.

Šesti pogodak Drina postiže u 82. minutu, a nakon asistencije Ćuluma strijelac je bio Damjanović. Konačnih 7:2 postavio je Gavrović u 88. minutu koji je nakon dodavanja Rakića zatresao mrežu sa sedam metara.

Drina je sezonu završila na šestom mjestu sa 50 osvojenih bodova, dok je Budućnost posljednjeplasirana sa 10 osvojenih bodova i naredne sezone će se takmičiti u Drugoj ligi Republike Srpske.