Fudbaleri Drine savladali Bosnu iz Kalesije – U utorak stiže Sloboda Tuzla i to od 14 časova na Gradskom stadionu

U duelu bivših premijerligaša fudbaleri Drine su u 10. kolu Prve lige Republike Srpske pred svojim navijačima savladali Slaviju sa 2:0. Bio je ovo izuzetno bitan meč za obje ekipe, a prvi su zaprijetili gosti već u 7. minutu kada je Arbinja pogodio stativu.

U 31. minutu Dabić je šutirao, a golman domaćih Marković odbranio njegov udarac. U 33. i 41. minutu Ćulum je dva puta šutirao iz slobodnog udarca i oba puta bio zamalo neprecizan, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu se ništa bitnije dešavalo u prvih dvadesetak minuta, a onda domaći u 67. minutu stižu do vođstva. Na scenu tada po običaju stupa maestralni Aleksandar Ilić, koji solo prodorom sa lijevog krila ulazi u središnji dio terena i onda odličnim pasom pronalazi Vladana Jezdića na desnoj strani, koji u prijemu unosi loptu u šesnesterac i odigrava loptu kroz peterac gostiju za mladog Vidovića koji je pospremio loptu u mrežu gostiju.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak domaćina, Ilić je u 74. minutu primio loptu na ivici šesnaesterca, krenuo u srce istog, gdje ga Karić nepropisno zaustavlja, a sudija Vukojević svira jedanaesterac za domaćina. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Danijel Ćulum za konačnih 2:0.

Nakon deset odigranih kola Drina je osvojila 12 bodova i zauzima 13. poziciju na tabeli. U narednom kolu tim iz Zvornika gostuje u Modriči.

Igrači i stručni štab Slavije imao je puno toga reći glavnom sudiji ovog meča, tokom cijele utakmice. Ipak na kraju utakmica je okončana trijumfom domaćina od 2:0, a gosti su najavili žalbu na odluke sudije Vukojevića. Izgleda da mu nisu povjerovali da je on najbolje sve vidio na terenu.

Drina – Slavija 2:0 (0:0)

Zvornik. Stadion: Gradski stadion Zvornik. Gledalaca: 50. Sudije: Darko Vukojević (Doboj) [Glavni], Slobodan Vukosav (Trebinje) [Pomoćnik], Dejan Lazić Đ (Doboj) [Pomoćnik], Strijelci: Aleksa Vidović 66′, Danijel Ćulum 78′, [Drina (Zvornik)]; Žuti kartoni: Aleksa Marić 64′, [Drina (Zvornik)]; Petar Dabić 12′, Mahir Karić 22′, Amar Sirćo 70′, [Slavija (Ist. Sarajevo)];

Drina: Igor Marković (G) , Aleksa Marić , Boris Andrić , Hamza Hadžiavdić (81. Nezir Alić), Veljko Gavrić , Aleksandar Ilić (86. Nikola Pantić), Matija Tadić , Bogdan Bogdanović , Aleksa Vidović (67. Vedad Delić), Vladan Jezdić (81. Miloš Jokić), Danijel Ćulum (K)

Slavija: Amar Sirćo (G) , Vasilije Gojković (86. Džan Hošić), Amar Beširević , Goran Popović (K) , Petar Dabić (86. Luka Aškraba), Nikola Bjeloš (83. Stefan Radaković), Benjamin Križevac , Stefan Arbinja , Slobodan Vučinić (86. Edhem Šupuk), Vladan Mandić , Mahir Karić (83. Nemanja Čvoro)