Fudbaleri Drine nastavljaju sa pozitivnim iznenađenjima u nastavku prvoligaškog prvenstva. Danas su fudbaleri Drine proturnjali kroz Derventu savladavši domaćina Tekstilac sa tri nula. U nastavku prenosimo neobjektivni izvještaj sa utakmice u Derventi od kolega sa portala Derventa caffe.

Tekstilac je vrlo dobro ušao u susret, a prvu odličnu priliku imao je Kojić, ali je u ogledu “oči u oči” uspjesniji bio golman Ružić. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je upravo rekonvalescent Kojić nakon što je na njega u kaznenom prostoru nepropisno startovao defanzivac Drine Ćulum a sudija Došlo pokazao na bijelu tačku.

Ipak, napadač “krojača” je loptu poslao preko prečke, čime se potvrdilo nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne izvodi najstroži kaznu. Nedugo zatim potvrdilo se i drugo pravilo koje kaže da ako ne iskoristiš svoje šanse stiže kazna. Na ofanzivca Drine Tadića startovao je golman Simić, a najstroži kaznu sigurno realizuje Spasojević.

Već na početku nastavka Tekstilac je imao sjajnu priliku za izjednecenje. Perić je sjajno proigrao Kojića koji idealnim dodavanjem pronalazi Bašića, ali golman Ružić osujećuje pokušaj mladog ofanzivca. Gosti su bili opasni iz kontra-napada, a iz jednog takvog, nakon greške igrača Tekstilca, loptu je u mrežu Simića poslao Tadić. Iako su “krojači” nastavili napadati, pred kraj susreta gosti su stigli do trećeg gola, a konačan rezultat postavio je napadač Rakić.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Novom Gradu, kod drugoplasirane Slobode.

Prva liga RS, 23. kolo: FK Tekstilac – FK Drina 0:3 (0:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija Slađan Došlo.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Vuković, Jolović, Ćorić, Đuričić, Hamzić, Ignjić (45. Brković), Perić (od 80. Lekić), Bašić, Kojić.