U 9. kolu Prve lige RS fudbaleri Drine savladali su pred svojim navijačima ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada rezultatom 4:1, iako ne nakon prvog dijela igre bilo 1:1.

Već u 2. minutu nakon ubacivanja Vasića sa desne strane lopta dolazi do Miloševića koji sa tri metra šutira preko gola. Dva minuta kasnije nakon kornera na odbijenu loptu natrčava Alić čiji volej udarac sa dvadesetak metara odlazi pored gola. U 10. minutu domaći tim stiže do vođstva. Sve je odlično uradio Šarčević, koji se nakon duplog pasa sa Miloševićem našao sa ispred Zeljkovića i sa desetak metara pogodio mrežu gostiju.

Gosti stižu do izjednačenja u 21. minutu, a nakon kornera koji je sa desne strane izveo Maksimović najviši u skoku pred domaćim golom bio je Domuzin nakon čijeg udarca glavom sa ivice peterca lopta završava u mreži.

Nakon izjednačujućeg pogotka gosti su imali još dvije prilike, ali udarce Domuzina i Maksimovića zaustavio je Ružić. U 32. minutu prijete domaći, ali Mazić nakon odličnog ubacivanja Vasića glavom sa pet metara šutira pravo u Zeljkovića. Šest minuta kasnije Milošević je dobro uposlio Šarčevića koji je šutirao sa desetak metara preko gola. Posljednju priliku u prvom dijelu igre imali su gosti preko Suljića, ali njegov udarac je zaustavio Ružić.

Već na samom početku drugog dijela meča u 49. minutu Maksimović se poigravao u svom kaznenom prostoru, sve je to iskoristio Vasić, oduzeo mu loptu i poslao u mrežu iza nemoćnog Zeljkovića.

U 74. minutu Domuzin je šutirao sa dvadesetak metara zamalo preko gola. Dva minuta kasnije Drina stiže do trećeg pogotka. Nakon karambola u šesnaestercu gostiju lopta je stigla do Miloševića koji je prihvatio i sa sedam metara poslao u mrežu.

U 82. minutu sve je bilo riješeno. Idealnu loptu Markovića iskoristio je Milošević koji je izdržao duel sa odbrambenim igračima gostiju, izašao sam ispred Zeljkovića i poslao loptu u mrežu.

Drina – Sloboda (MG) 4:1 (1:1)

Zvornik. Stadion: Gradski stadion Zvornik. Gledalaca: 200. Sudije: Bojan Panić (Prijedor), Strijelci: Budimir Šarčević 10′, Radovan Vasić 49′, Sreten Milošević 76′, Sreten Milošević 83′, [Drina (Zvornik)]; Dragan Domuzin 21′, [Sloboda (Mrkonjić Grad)]. Žuti kartoni: Nikola Stanišić 66′, Borisav Erić 84′, [Drina (Zvornik)]; Slaviša Maksimović 66′, [Sloboda (Mrkonjić Grad)];

Drina: Branislav Ružić (G) , Stefan Knežević , Borisav Erić , Nikola Mazić , Nezir Alić (63. Pavle Sušić), Radovan Vasić , Sreten Milošević (87. Aleksa Marić), Danijel Ćulum (K) , Nikola Stanišić (87. Ibrahim Hidić), Budimir Šarčević (63. Filip Blagojević), Jovo Beatović (77. Novica Marković)

Sloboda (MG): Njegoš Zeljković (G) , Ilija Danilović , Mihajlo Živković , Dragan Domuzin (80. Ensar Hamzić), Slaviša Maksimović , Srđan Đukanović (60. Perica Guskić), Duško Mitrić (K) (74. Boro Erić), Ognjen Soldat , Marko Pušić (74. Aleksandar Gavrić), Alem Suljić , Vlado Koprivica

Nakon devet odigranih kola Drina zauzima 15. mjesto sa sedam osvojenih bodova.