Fudbaleri "Slobode" jesenji prvaci prve lige FBiH, Radnik Bijeljina i Laktaši u trci za jesenjeg prvaka u RS

Odigrane su utakmice nepotpunog 15. kola Prve lige Federacije BiH naklon kojeg je postalo poznato da je Sloboda jesenji prvak.

Sloboda je u Maglaju slavila 2:1 protiv BFK Simm Bau i zadržala je lidersku poziciju.
Rossoneri s Tušnja poveli su u 8. minuti golom Delića, a na 2:0 povisio je Kurtalić u 61. minuti. Simm Bau je u finišu smanjio preko Karišika, ali do kraja nisu mogli izbjeći poraz.Prvi pratilac Tuzlaka Stupčanica svoj meč igra sutra na gostovanju u Gornjem Rahiću, a u preostalim susretima odigranim danas postignuti su sljedeći rezultati:
NK TOŠK – FK Jedinstvo Bihać 2:0

FK Goražde – FK Radnik Hadžići 0:0

HNK Tomislav – OFK Gradina Srebrenik 2:1

NK Bratstvo FK – Budućnost Banovići 0:1

FK Mladost – DK FK Rudar Kakanj 1:0

Kako smo ranije objavili Drina je već upisala novi poraz, ovaj put na gostovanju u Laktašima, što tim iz ovog mjesta ostavlja u trci za titulu jesenjeg prvaka, mada je realno da istu osvoji bijeljinski Radnik.

Ambicije za Premjer ligu BiH otvoreno su iskazale ekipe Stupčanice iz Olova uz Slobodu u federalnoj prvoligaškoj trci dok je u RS ambicije izrazio Ranik iz Bijeljine, Rudar iz Prijedora i Leotar iz Trebinja, tim iz Laktaša odrađuje potreban posao za ozbiljnog konkurenta u PLBIH.