Gledat ćemo doigravanje za ulazak u prvu košarkašku ligu RS-a
Pobjednicki

Košarkaši Principa postali su prvaci Druge lige RS grupa Centra nakon što su u poslednjem kolu u Modriči ubjedljivo savladali istoimenu ekipu rezultatom 96: 48.(28:10 , 24:13,20:9 , 24:16 ). Titulom prvaka, Zvorničani su se plasirali u plej-of zaulazak u Prvu ligu Republike Srpske. U mini ligi će se igrati sa još tri kluba koji dolaze kao pobjednici drugih liga i osvajač lige za ulazak postaje novi član prve lige RS.

Utakmica protiv Modriče riješena je već u prvoj četvrtini. Košarkaši Principa nisu dozvolili nikakva iznaneđenja, u utakmici koja je odlučivala o prvom mjestu na tabeli . Agresivnom igrom u odbrani i napadu,  brzo su slomili otpor košarkaša Modriče dozvolivši im da u prvoj četvrtini ubace samo 10 poena . U drugoj četvrtini viđena je ista slika, dominacija Zvorničana pod oba obruča i na odmor odlaze sa prednošću od 52:23.
Razlika u kvalitetu bila je evidentna i u drugom poluvremenu . Zvorničani su svoju prednost konstantno uvećavali da bi na kraju slavili sa ubjedljivih 96:48.

Trener Principa Vladan Erić čestitao je svojim igračima na trijumfu i rekao da se sada okreću utakmicama plej -ofa

” Svaki dogovor prije utakmice igrači su ispoštovali na terenu , zato bi im čestitao na dobroj igri i tituli prvaka . Vremena za neku euforiju i odmor nema jer smo tek na pola puta .Najvažniji mečevi nam tek predstoje i maksimalno se okrećemo utakmicama plej ofa . Moramo se dobro pripremiti jer nas očekuju teški mečevi sa izuzetno jakim protivnicima u borbi za ulazak u Prvu ligu RS . Nadam se da će ljubitelji košarke u Zvorniku to prepoznati i dati nam maksimalnu podršku ”  rekao je Erić

Jedan od najefikasnijih na terenu među Zvorničanima je bio Veljo Tijanić koji je čestitao svojim saigračima na trijumfu i tituli

Gledat ćemo doigravanje za ulazak u prvu košarkašku ligu RS-a” Pokazali smo da smo najkvalitetnija ekipa u Drugoj ligi RS grupa Centar i zasluženo smo postali prvaci , zato bih čestitao svojim saigračima na pobjedi i osvojenom prvom mjestu . Vremena za odmor nema ,  nastavljamo sa još jačim treninzima kako bi se što bolje pripremili za plej – of . Igraćemo protiv jako kvalitetnih protivnika, i mogu da kažem za sebe i svoje saigrače da ćemo dati sve od sebe kako bi se plasirali u Prvu Ligu RS. Ovom prilikom pozivam i sve navijače da dođu na predstojeće utakmice i podrže nas u tome ”  rekao je Veljo Tijanić

Najefikasniji u ekipi Principa bili su Igor Krajišnik sa 17 poena, Veljo Tijanić 15 p, Jovo Nikolić 15p ,Slavko Savanović 12p , Ognjen Matić 12 p  , dok je dvocifren učinak imao i Srđan Kovačević sa 10 poena.
U doigravanju za ulazak u Prvu ligu RS košarkaši Principa igraće protiv dvije prvoplasirane ekipe iz grupe Zapad ( Prnjavor, Igokea 2 ) i pobjednika grupe Istok ( Igman iz Istočnog Sarajeva ) . Utakmice plej- ofa igraće se po sistemu mini lige i dvije prvoplasirane nastaviće takmičenje u Prvoj ligi RS . Termini utakmica još nisu određeni ali se se pretpostavlja da će mini liga početi za 15-20 dana.