Istorija je večeras ispisana u Gacku, jer su domaće odbojkašice u majstorici savladale Bimal Jedinstvo i tako došle do prve titule namjenjene prvaku Premijer lige BiH.

Dugo godina morale su se zadovoljiti drugim mjestom, izuzmemo li titulu Kupa BiH iz 2014. godine, ipak ova ekipa je sazrela, bila prvoplasirana nakon ligaškog dijela i sasvim zasluženo osvojila trofej.

No nije slutilo da će do toga doći nakon prvog seta koji su izabranice Radmile Marković dobile 25:20.

Ipak sve nakon toga bila je rapsodija domaće ekipe. U drugom setu proradio je blok, bolje su servirale, a u napadu najviše preko Katarine Popović i Ivane Radović došle su do izjednačenja, prepustivši popularnim „brčanskim princezama“ samo 16 poena.

U trećem setu još ubjedljiva igra tima koji sa klupe predvodi Saša Slijepčević bilo je 25:10.

Četvrti set bio je potvrda prethodna dva. Brčanke su pokušale da se rezultatski vrate najviše preko Jovane Biberdžić i Duške Kenjalo, za konačnih 25:17, a gošće su ipak morale čestitati, ove sezone kvalitetnijoj ekipi iz Hercegovine.

Posljednji poen označio je i veliko slavlje u dvorani kulturno – sportskog centra u Gacku koja je bila ispunjena do posljednjeg mjesta.

Gačanke će se tako već na jesen naći u kvalifikacijama za Ligu šampiona, prvi put nakon fudbalera i futsalera Leotara kad je ovaj dio Srpske u pitanju.