Futsaleri Jang Bojsa slavili na gostovanju u Kotor Varoši – U četvrtfinalu plej-ofa protiv Dervente na domaćem terenu

Na otvaranju proljećnog dijela sezone u 8. kolu Prve lige Republike Srpske futsaleri Jang Bojsa su savladali vodeći Doboj rezultatom 7:4. Ova pobjeda dodatno dobija na značaju da je Dobojlijama ovo tek drugi poraz u sezoni i da su glavni kandidat za povratak u Premijer ligu BiH.

Odličnu futsal predstavu bolje je otvorio domaći sastav i već u 3. minutu Blagojević udarcem sa šest metara donosi prednost Jang Bojsu. Tri minuta kasnije izjednačio Lukić, ali je Pavle Radić tridesetak sekundi nakon izjednačenja vratio prednost na stranu domaćina.

U 15. minutu Ivanagić pogođa mrežu domaćeg tima, a za potpuni preokret rezultat dva minuta kasnije pogađa Ristić. Bez obzira na to domaći nastavljaju sa odličnom igrom i prvo Stupar u 18. minutu postiže pogodak za 3:3, a onda Ćulum majstorijom podiže oko 400 gledalaca na noge i pogađa za 4:3, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

BILBORD galanterija i keso gradnja internet

U nastavak gosti ulaze bolje i u 23. minutu preko Radulovića stižu do izjednačenja. Svojim drugim pogotkom u 29. minutu Pavle Radić vraća prednost domaćem timu. Gosti su nakon vođstva pritiskali i bili veoma blizu izjednačenja, ali kada je u 34. minutu već bio savladan golman domaćih Radić, fantastičnim klizećim startom Vasić je spriječio već viđen pogodak i nagovijestio da će bodovi ostati u Zvorniku.

U 39. minutu Ćulum je riješio pitanje pobjednika svojim drugim pogotkom, a tačku na meč je stavio Blagojević, koji je pogotkom i otvorio susret, za konačnih 7:4.

Nakon ove pobjede Jang Bojs zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova, a već sljedećeg vikenda u Zvorniku će gostovati ekipa Boračka iz Gradiške.