Odigrana je posljednja utakmica prvog dijela prvenstva za juniore BiH u košarci. U Zvorniku su se sastali domaći tim Zvornik-Basketa i Čelik Zenica. Pobjedu je slavio domaći tim rezultatom 86:83.

Juniori Zvornika pobjedili Čelik i vratili se u trku za finalni turnir (FOTO+VIDEO)
Pobjednicki selfi

Bila je to jedna od utakmica koja pokazuje puni smisao i opravdanost organizovanja juniorskog prvenstva na visokom nivou. Cijela utakmica je bila neizvjesna sa preokretima, uz puno atraktivnih poteza.

Utakmicu su bolje otvorili gostujući košarkaši koji su sredinom prve četvrtine imali prednost od 19:10, nakon čega domaći trener poziva tajm aut i vraća ekipu u igru. Prva četvrtina je završila rezultatom 19:21 u korist gostiju iz Zenice.

Drugu četvrtinu bolje otvaraju domaći i poenima raspoloženih Hajdukovića, Miličevića i Divljanovića prelaze u vodstvu i prave značajnu prednost do kraja prvog poluvremena. Mladi Miličević je sa nekoliko trojki i atraktivnih poena zagrijao i pedestak pristunih gledalaca u dvorani. Sa poenima su se domaćem timu pridružili Ristić i Glamočić, te Zvornik odlazi na poluvrijeme sa zasluženim rezultatom 48:40.

Hajduković pogađa trojku

Treća četvrtina donosi novu izvjesnost, gosti se vraćaju u igru i neizvjesnost, ali nekoliko brzih akcija Hajdukovića i Ristića vraćaju domaćima sigurnu prednost, te na treću četvrtinu odlaze sa rezultatom u svoju korist 69:58.

Posljednja četvrtina se otvorila onako kako se treća zatovrila i domaći tim u posljednjih pet minuta ulazi sa prednošću od 75:61, i onda pad u igri domaćeg tima. Brkić i Alić u gostujućoj ekipi koriste pad igre domaći i rešetaju domaći koš sa nekoliko vezanih poena.

Velika borba pod koševima

U posljednjih 60 sekundi igre ulazi se sa dva poena razlike u korist domaćeg tima 81:79. Više smirenosti, pribranosti i znanja u posljednjim sekundama pokazuju domaći igrači, te u raspucavanju slobodnih bacanja uspijevaju zabilježiti i četvrtu pobjedu ove sezone čime su se vratili u trku za finalni turnir četiri najbolje ekipe prvenstva.

Trener gostujućeg tima Edin Varupa uputio je čestitke domaćoj ekipi na zasluženoj pobjedi i dodao:
Zadovoljan sam prikazanim od moje ekipe, borbenošću i htjenjem. Bila je ovo prava prvenstvena utakmica šampionata, koja pokazuje zašto je košarka najdinamicniji sport. Rezultat je donekle bio i očekivan zbog neigranja nekoliko standardnih košarkaša iz prve postave u ovom meču.

Trener domaći košarkaša Dejan Gajić više je bio zadovoljan rezultatom nego igrom svog tima:

Uvijek emotivni treneri Dejan Gajić i Ljubomir Tijanić

Rezultat je zaslužen, bili smo bolji tim danas, ali mi je zaista neshvatljiv pad u posljednjih pet minuta i ovo nam se više ne smije ponavljati. Iako nam je falio ponajbolji igrač danas, naš Vukajlović, ipak smo iznijeli ovu utakmicu hrabro i jako, te vratili svoje samopouzdanje nakon jednog neugodnog niza poraza. Nastavljamo loviti finalni turnir u nastavku prvenstva.

U domaćem timu Hajduković je pogodio 13 poena, Miličević 17 uz šut za tri poena 4/5, Bošković 2 poena, Glamočić 14 poena, Divljanović 21 poen uz 13 skokova, Ikonić 6 i Ristić 17 poena.

Slijedeću utakmicu Zvornik-basket igra protiv Turbine iz Jablanice na domaćem terenu.

U nastavku pogledajte neke od današnjih akcija košarkaša Zvornik-Basketa i tima Čelika.