Kadeti i juniori Drine ubjedljivi protiv Lukavca ukupno postigli sedam golova
Idealni uslovi za igru

Juče je na gradskom stadionu u Zvorniku odigrano 17.kolo omladinske lige u fudbalu uzrasta kadeta i juniora. Gost Drini bila je ekipa Radnički Lukavac koja je dovela svoje najbolje omladince u Zvornik.

Teren je bio idealn za igranje što je više inspiriralo domaće igrače koji su krenuli ofanzivno što im se ubrzo isplatilo, u 14.minuti prvo pogađa Mirko Tošić, a rezultat na 2:0 povećava najbolji igrač i strijelac kadetske lige sjever BiH, Drinin potencijal Srđan Damjanović. Do kraja poluvremena u 28.minuti pogodio je i Maksimović za 3:0.

Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću za domaćina od 3:0, a ona se ubrzo povećala u 4 minuti nastavka, kada je ponovo pogodio Damjanović za 4:0. Ovo je bio 26. gol po redu u dosadašnjem dijelu prvenstva iz 14 utakmica koje je odigrao mladi Damjanović. Odličnu igru krunisao je dvanaest minuta kasnije Radić Pavle svojim pogotkom za konačnih 5:0.

Aco Kostić trener kadeta izrazio je svoje zadovoljstvo postignutim rezultatom naglasivši da je on važan zbog činjenice Kadeti i juniori Drine ubjedljivi protiv Lukavca ukupno postigli sedam golovada su ovi omladinci svoj domaći teren tek sada „okusili“ poslije 4 mjeseca netreniranja i neigranja na glavnom terenu gradskog stadiona.

Klub i ovaj grad pod hitno moraju riješiti problem pomoćnog terena za FK Drina Zvornik jer ovo što sada imamo na raspolaganju sputava razvoj  našeg kolektiva i tima, a samim tim i fudbalera koji bi uskoro trebali nositi ovaj klub. Vidjeli ste današnju igru ovih mladića, talent je neosporan, timski duh imaju, ali ne poznavnaje vlastitog terena onemogućilo je više atraktivnih poteza, mada momcima još jednom čestitam na prikazanom i zasluženoj pobjedi. Izjavio je za Zvornicki.ba trener kadeta Drine Zvornik koji se poslije današnjg kola nalaze na trećem mjestu sa 31 bod i utakmicom manje u odnosu na prvog i drugog na tabeli.

Juniori su takođe utakmicu riješili u prvom poluvremnu i to u prvih dvadeset minuta meča. Ofanzivna igra Drine se ubrzo isplatila, kada poslije kornera za domaću ekipu, loptu odlično ubacuje Jašarević, a pogađa Hrustanović koji loptu nakon poluvoleja šalje u protivnčku mrežu.

Jedan od napada juniora Drine

Pogodak je dodatno motivirao domaće fudbalere koji nastavljaju napadati i stezati odbranu protivnika, prilike za povećanje rezultata su prpustili Čirak i Jašaraević. Poslije nekoliko neiskorištenih prilika, Drina gradi ozbiljan napad, loptu uzima raspoloženi Jašarevć koji pravi prodor po desnoj strani, prelazi nekoliko protivničkih fudbalera lijepim varkama i brzim trkom, nakon čega precizno centrira i pronalazi Alića koji rutinski trese mrežu protivnika. Poslije drugog gola, tempo igre je opao i izgledalo je kao da su obije ekipe zadovoljne rezultatom. Na poluvrijeme se otišlo prednošću domaćih igrača od dva gola razlike.

Najbolji strijelac juniorske lige Sjever MIRZA JAŠAREVIĆ

U nastavku gosti su se oslobodili pritiska i stvorili nekoliko prilika da smanje vodstvo domaćih, ali nisu imali ni dovoljno sreće u napadima koje nisu iskoristili. Domaći fudbaleri su prijetili i bili opasnija ekipa na terenu, ali nisu ponovili igru iz prvog poluvremena. Najizgledniju šansu propustio je Jašarević kada je sa nekoliko metara glavom šutirao iznad gola. Uz današnje dvije asistencije Jašarević nije upisao i pogodak, prema zvanicnim podacima Jašarević je vodeći na listi strijelaca za juniore sa 11 golova, a Damjanović za kadete sa 26 golova.

Trener juniora Drine Velja Cvijetinović istakao je zadovoljstvo rezultatom, a kako kako kaže igra bi mogla biti i bolja. Neophodan nam je pod hitno teren na kojem bi mogli trenirati i uigrati se ovi momci jer se vidjelo da je to ono što im nedostaje. Zadovoljan sam timskom igrom danas, ali i karakterom koju pokazuje ova kako je ja zovem “ekipa mala ali odabrana“.
Malobrojna publika na tribinama mogla je biti zadovoljna prikazanim. Sedam golova u dvije utakmice je nešto što se ne viđa često.