Košarkaši ''Drina-Princip'' slavili protiv ''Budućnosti'' u ludoj završnici na domaćem parketu (FOTO)

Danas su u Zvorniku igrali prvenstvenu utakmicu  domaći tim OKK ”Drina-Princip” i KK ”Budućnosto” iz Bijeljine u okviru 22.kola Prve MD lige RS. U pravoj košarkaškoj utakmici više znanja pokazali su domaći košarkaši i zasluženo slavili konačnim rezultatom 82:73.

Dvorana u Zvorniku je bila ispunjena skoro do posljednjeg mjesta, a gledaoci su imali šta vidjeti i uživati u igri dva tima koji su pokazali zašto će najvjerovatnije igrati plejof za prvaka Republike Srpske.

Utakmicu je bolje otvorio domaći tim i odmah na početku prve četvrtine poveo i napravio solidnu prednost te je prva četvrtina završena rezultatom 23:16 da bi u drugoj četvrtini napad domaćih košarkaša funkcionisao besprijekorno na krilima Cvijetinovića i Matića, a pridružio im se i večeras raspoloženi Lazar Egeljić. Poluvrijeme je završeno rezultatom 49:35, a nekoliko odlično odigranih akcija i atraktivnih poteza Matića i Cvijetinovića publiku su dizali na noge i mamili aplauze.

Početak drugog poluvremena bio je sve suprotno od igre domaće ekipe u prvom poluvremenu, iskusna ekipa gostiju koristi opuštenost domaćeg tima i pravi seriju od nevjerovatni 17:0 na početku treće četvrtine. Domaći tim prvi poen postiže tek u petoj minuti treće četvrtine iz slobodnog bacanja, a koš iz akcije tek poslije šest minuta igre. Gostujuća ekipa iskoristila je smušenost košarkaša u trećoj četvrtini i na krilima Pirgića, Manojlovića i Đorđića pravi rezultatski preokret. Treću četvrtinu dobijaju gosti rezultatom 25:9 te u posljednju četvrtinu ulaze sa rezultatom 60:58 i dva poena prednosti.

Reakcija trenera domaćih Vladana Erića u pauzi između četvrtina bila je vrhunska, promjena ritma, zamjena nekoliko igača donijeli su da u posljednju četvrtinu Drina-Princip ulazi u potpuno drugom ritmu i na krilima navijača ubrzo vaća prednost da bi je u posljednjih pet minuta susreta održavala i povećavala. Važnu rolu u ovoj utakici odigrao je Lazar Egeljić koji je pogodio nekoliko ”neočekivanih” trojki čime goste izbacuje iz takta i donosi prevagu na terenu do kraja susreta.

Na kraju zaslužena pobjeda konačnim rezultatom 82 : 73 domaće ekipe i još jedan korak ka završnici plejofu prvenstva. Domaći košarkaši znali su i proslaviti ovu pobjedu zajedno sa najvatrenijim navijačima koji nisu prestajali da navijaju cijelu utakmicu popularni mladi Vukovi.