Košarkaši Drina Principa u 10. kolu Prve lige RS ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Slobode 73 iz Novog Grada i zadržali vodeću poziciju na tabeli. Tim iz Zvornika je pred oko 250 ljubitelja košarke slavio sa 104:68, a veći dio susreta na parketu su proveli igrači koji imaju manju minutažu u ostalim utakmicama. Trijumf protiv ekipe iz Novog Grada ima gorak ukus, jer se povrijedio sjajni Cvijić koji će gotovo sigurno propustiti posljednji jesenji susret protiv Prijedora.

Nakon nove pobjede na domaćem parketu iz OKK Drina-Princip saopštili su:

Naši momci sigurno su otvorili utakmicu i vodili ubjedljivo tokom cijelog toka meca. Cestitke momcima iz Novog Grada na fer i korektnoj igri.

Priliku da igraju dobili su svi momci koji su bili u protokolu. U jednom dijelu utakmice kompletna petorka je bila iz naseg juniorskog pogona sto pokazuje da se na te momke moze ozbiljno racunati u buducnosti.

Meč je bolje otvorio domaći sastav i poslije pet minuta igre bilo je 18:7 za domaće, a Cvijić je postigao 13 poena za tih pet minuta, dok je još pet poena za domaće dodao Ješić. Na kraju prve četvrtine bilo je 34:21 za Drina Princip. U drugom periodu domaći tim nastavlja sa efikasnom igrom i na odmor se odlazi sa prednošću 58:42 u korist Zvorničana.

U trećoj četvrtini Drina Princip je praktično riješila pitanje pobjednika, a na kraju tog dijela igre bilo je 77:53.

U posljednjoj dionici utakmice Drina Princip je zaigrala još agresivnije i na kraju slavila sa ubjedljivih 36 poena razlike.

Košarkaši Drine upisali novi trijumf na domaćem parketu za prvo mjesto na tabeli

U redovima Drina Principa odličnu partiju je pružio Cvijić koji je postigao 26 poena za 25 minnuta, od čega šest trojki iz devet pokušaja. Njemu uz rame bio je Mladenović sa 24 poena, osam skokova i 4 asistencije, dok je Ješić postigao 19 poena i imao po 5 skokova i asistencija. Za domaći sastav još su pogađali Matić 14 poena, Savanović i Cvijetinović po 6, Knežević 4, Mihajlović i Tomić po 2 i Tekić 1 poen.