Majstorija Podrinjca Jusufa Gazibegovića na početku nove fudbalske sezone u Austriji (VIDEO)

Bh. reprezentativac porijeklom iz Podrinja, Jusuf Gazibegović fenomenalno je započeo novu sezonu u dresu Šturma iz Graca. Šturm je na gostovanju kod bečke Austrije, protivnika Borca u Konferencijskoj ligi, slavio rezultatom 0:3, a prvi gol na utakmici postigao je upravo naš reprezentativac.

Gazibegović je u 9. minuti došao u posjed jedne lopte poslije kornera, namjestio se na desnu nogu i pogodio silovitim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Posao Šturmu je dodatno olakšao defanzivac Austrije Marvin Martiskoji dobivši crveni karton. Samo pet minuta kasnije Simon Vlodarčik (Szymon Wlodarczyk) je poduplao prednost gostiju, a konačni rezultat je postavljen u 60. minuti kada je David Afengruber (Affengruber) pogodio mrežu bečke ekipe.

Za igrača utakmice je proglašen Jusuf Gazibegović sa ukupnom ocjenom 8,3.

Pogledajte velemajstorijuJusufa Gazibegovića čiji su roditelji iz Sapne.