U utakmici za zaborav fudbaleri Drine su na svom terenu odigrali neriješeno 1:1 protiv Leotara i do posljednjeg kola neće se znati da li će izboriti opstanak u Prvoj ligi RS. Ukoliko iz Premijer lige BiH ispadnu dva tima iz Republike Srpske, realno je da se u Zvorniku naredne sezone igra drugoligaški fudbal, ali će zato Budućnost iz Pilice biti prvoligaš. Najveći fudbalski radnik svih vremena u Zvorniku Mićo Jevtić i ukoliko ovaj najveći stručnjak ostane i dalje trener velike su šanse da ni ono malo publike što dolazi na stadion neće moći da gleda mučenje od fudbala. Da cirkus bude veći devet igrača Drine je sa strane i za njih se pored plate plaćaju stan i hrana, dok sa druge strane djeca Drine pružaju odlične partije u Premijer ligi BiH i Prvoj ligi RS, a nemaju mjesta u zvorničkom prvoligašu. Trošeći budžetski novac izdvojen za rad FK Drina Zvornik, Mićo Jevtić sigurno Drinu vodi ka propasti i gašenju, što će rezultirati izmiještanjem kluba izvan grada na periferiju.

U 28. kolu Prve lige Republike Srpske FK “Leotar” je u Zvorniku odigrao neriješeno 1:1 (1:0). Nakon još jednog gostovanja ekipa iz Polica je ostala neporažena i u svoj bodovni saldo ubilježila još jedan bod tako da sada imaju 48 bodova i nalaze se na trećem mjestu na tabeli, dok je Drina ušla u nadmetanje za opstanak u prvoligaškom prvenstvu. U slučaju ispadanja dva kluba koji dolaze iz RS u Premijer ligi BiH, onda ispada i 14.klub na tabeli, od kojeg je Drina trenutno udaljena svega tri boda.

Mićo Jevtić vodeći Drinu uključio je u borbu za ulazak u drugu ligu RS

Tokom prvog poluvremena viđen je samo jedan pogodak, a njega je u 24. minutu postigao Babić i na taj način domaćin je poveo sa 1:0. Tim rezultatom i završilo se prvo poluvrijeme.

U nastavku su gosti preko Zečevića u 54. minutu došli do izjednačenja. Rezultatom 1:1 završena je utakmica.

Prema riječima trenera Olega Ćurića iako je njegova ekipa igrala bez šest standardnih igrača, a umorni su od silnih putovanja njegovi igrači prikazali su jednu solidnu utakmicu gdje je bilo dosta oscilacija.

“Bili smo bolji tokom svih 90. minuta i vraćamo se zadovoljni sa jednim bodom mada smo možda mogli i više. Ostaje nam da se odmorimo i oporavimo kako bi spremno dočekali zadnja dva kola i finale Kupa Republike Srpske”, rekao je Ćurić.

Narednog vikenda u Trebinju gostuje FK “Tekstilac” iz Dervente.

Gradski stadion u Zvorniku, igralo se bez prisustva gledalaca. Glavni sudija: Dragan Kesić. Pomoćne sudije: Dragan Keranović i Bojan Eremić. Četvrti sudija: Branko Maletić. Delegat: Milenko Đurić. Žuti kartoni: Ilić, Zarić i Novaković (kod Drine).

FK “Drina”: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ristović (od 71. minuta Tadić), Ilić, Jovanović (od 76. Novaković), Marković, Sićović (od 71. minuta Erić), Zarić, Babić, Donevski. Trener: Mićo Jevtić (Na papiru je trener Bratislav Tešić i svi u gradu i klubu znaju da se pita samo za način zagrijavanje).

FK “Leotar”: Perišić, Andrić, Paranos, Šipovac (od 90. minuta Šešelj), Zečević (od 76. minuta Kolak), Ramić (od 90. minuta Polić), Begenišić (od 46. minuta Ristić), Maksimović (od 81. minuta Medan), Ateljević, Aćimović, Đurić. Trener: Oleg Ćurić

(Infobirac.net/Zvornicki.ba/Trebinje live)