Odbojkaši Drine ispustili pobjedu u prvoj utakmici plejofa za prvaka, Gradiška slavila rezultatom 3:2 u Zvorniku

U prvoj utakmici plejofa za prvaka Republike Srpske u odbojci u Zvorniku su igrali OK Drina i OK Gradiška u kojoj su gosti slavili pobjedu rezultatom 3:2 i poveli 1:0 u polufinalnom duelu.

Utakmica je počela u visokom tempu i prvi je set bio neizvijestan do samog kraja, ipak u završnici se bolje snalze odbojkaši Drine i nakon velike borbe osvajaju prvi set rezltatom 28:26 za 1:0 u setovima.

U drugom setu odbojkaši Drine igraju sigurno i dolaze u vodstvo od 2:0, kada su svi u dobro popunjenoj dvorani ,očekivali rutinsko privođenje meča kraju i prvoj pobjedi plejofa, odbojkaši Gradiške se bude i smanjuju na 2:1 u setovima. U četvrtom setu odbojkaši gostiju podižu svoju igru na veći nivo, a domaći odbojkaši poprilično padaju i u prelomnim momentima četvrtog seta vidljivo fizički padaju i isti gube za poravnjanje.

U odlučujućem petom setu fizička sprema gostiju dolazi do izražaja i utakmicu riješavaju u soju korist, rezultat petog odlučujućeg seta iznosio je 10:15 u korist gostiju koji upisuju prvu pobjedu u polufinalu plejofa za prvaka.

Domaći odbojkaši imaju za čim da žale, ukoliko uspiju podići svoju fizičku spremu do uzvrata u Gradiškoj mogu prirediti domaćinu isto što su i oni njima subotnje noći u Zvorniku.