Odbojkaši ''Drine'' poraženi na gostovanju kod tima OK Gradiška i tako ispali iz trke za viši rang i titulu prvaka

Muška selekcija ekipe odbojkaškog kluba ”Drina” Zvornik završila je svoj put ka novoj tituli prvaka Republike Srpske i Premijer ligi BiH već na prvoj stepenici u polufinalu. Ovaj put za odbojkaše ”Drine” prejaka je bila ekipa OK Gradiška koja ih je savladala u obje polufinalne utakmice.

Ovo je već drugi put u posljednjim sezonama da odbojkaši Drine u završnicu za prvaka ulaze sa prve pozicije, a onda ispadnu u polufinalu. U uzvratnoj utakmici polufinala plejofa odbojkaši Drine savladani su rezultatom 3:1, a zanimljivo je da su odbojkaši Drine i u ovoj utakmici poveli sa 1:0 u setovima i to rezultatom 23 : 25. Već u drugom setu domaća ekipa poravnjavanj rezultat 2.set 25 : 19, a onda dolazi i 3.set 25 : 21 da bi i 4.set bio završen u korist domaćina rezultatom 25 : 22 što je dovoljo da odbojkaši Gradiške zabelježe pobjedu i u drugoj utakmici polufinala plej-ofa prvenstva Republike Srpske.

Nakon što su u prvom susretu u Zvorniku upisali brejk Gradiška je i na domaćem terenu nadigrala ekipu Drine sa 3:1 i tako razultatom 2:0 u pobjedama izborila je plasman u finale sa odbojkašima Tempa.

Prva finalna utakmica na rasporedu je 30/31. marta u Ražljevu, igra se do dvije pobjede, a eventualno u trećem odlučujućem susretu prednost domaćeg terena biće na strani sastava Tempa.