Odbojkaši "Drine" slavili u derbiju i zasjeli na vrh prvoligaške tabele, odbojkašice upisale novi poraz

Posle dvomjesečne pauze tokom vikenda nastavljeno je odbojkaška prvenstvo Republike Srpske. U konkurenciji seniora na rasporedu su bili mečevi pretposlednjeg 9. kola ligaškog dijela sezone.

Razloga za slavlje imali su odbojkaši Drine, u derbiju sa Gradiškom upisao je lider važnu pobjedu, osmu zaredom i kako stvari stoje sa pol pozicije utrčaće u plej of.

U prvom setu su Zvorničani ubjedljivo slavili sa 25:15, ali su se gosti vratili u drugom dijelu meča i stigli do izjednačenja rezultatom 21:25. U trećem setu bilo je 25:23 za domaće, koji su nakon drame u četvrtom setu slavili sa 28:26 i ostvarili novu pobjedu.

Odbojkaši Tempa rutinski su u susretu sa Maglićem upisali novu trojke.

Meč u Obudovcu između Crvene Zvijezde i odbojkaša Mladosti na osnovu člana 74. Pravilnika o odbojkaškim takmičenjima u OSRS se registruje službenim rezultatom 3:0 za OK „Crvena Zvijezda“. Brčaci su odustali od takmičenja.

Seniori 9. kolo

Drina – Gradiška 3:1 / 25:15, 21:25, 25:23, 28:26
Tempo – Maglić 3:1 / 25:15 25:17, 26:28, 25:16
Crvena Zvijezda – Mladost 3:0 / 25:0, 25:0, 25:0 (službeni razultat)

Odbojkaši Drine zauzimaju prvu poziciju na tabeli sa 23 osvojena boda, dok drugoplasirani Tempo ima 21 bod.

Odbojkašice Drine i Bratunca poražene su u 12. kolu Prve lige Republike Srpske. Zvorničanke su dočekale Crvenu Zvijezdu iz Obudovca koja je slavila sa 3:1. Prva dva seta pripala su ubjedljivo gošćama koje se slavile sa 25:16 i 25:17. U trećem setu Zvorničanke su bile bolje i taj dio igre je pripao njima rezultatom 25:17. U četvrtom setu slavi Crvena Zvijezda sa 25:22, pa gošće slave zasluženu pobjedu.

Odbojkašice Drine i Bratunca dijele deseto mjesto na tabeli sa po 6 osvojenih bodova.