Mečevima 22. kola Prve lige u konkurenciji seniorki stavljena je tačka na prvenstvo Republike Srpske.

Prije poslednjeg kola dileme su već bile riješene. Debitant u ligi odbojkašice Borca sa skorom 18:4 za sezonu 2021/22 su šampionke Republike Srpske uz to izborile su i plasman u Premijer Ligu BiH.

Bila je ovo još jedna uspješna sezona za odbojkašice OK “Drina” Zvornik, jedini ženski sportski kolektiv u gradu Zvorniku sa tradicijom dugom skoro 50 godina. Na kraju prvenstva odbojkašice Drine nalaze se na četvrtoj poziciji sa 38 osvojenih bodova uz 13 upisanih pobjeda i 9 poraza.

Šestom uzastopnom pobedom, protiv ekipe OK “Maglić” iz Foče, rezultatom 3:1, naše seniorke su završile ovu sezonu i zauzele visoku četvrtu poziciju na tabeli Prve lige RS, saopšteno je iz OK “Drina” Zvornik nakon 13.pobjede u prvenstvu. U Zvorniku je bilo neizvjesno od samog početka susreta između odbojkašica Drine i Maglića. Prvi set osvajaju gošće iz Foče rezultatom 20:25, nakon čega se domaće odbojkašice bude i osvjaju sljedeći set rezultatom 25:21 čime su izjednačile rezultat na 1:1. U naredna dva seta domaće odbojkašice odnose pobjede rezultatom 25:23 i 28:26. Prava drama viđena je u posljednjem setu ove sezone gdje se igrao produžetak, ali su više koncentracije i znanja pokazale domaće odbojkašice i upisale šestu pobjedu u nizu protiv tima iz Foče.

U nastavku nas očekuje finalni turnir za prvaka RS u kojem mlade odbojkašice Drine u konkurenciji juniorkiočekuju najbolji ishod.

U ovom prvenstvu prijatno su iznenadile i odbojkašice Veleža iz Nevesinja kao debitant u prvoligaškom karavanu osvajanjem trećeg mjesta.

Na začelju tabele, Hercegovac iz Bileće seli u niži rang takmičenja, Maglić kao pretposlednji 11. će odigrati dvije utakmice sa drugoplasiranim sa završnog turnira za prvaka Druge lige, a bolji iz ta dva meča će biti 12. član prvoligaškog karavana u sezoni 2022/23.