Odbojkašice Drine slavile pobjedu u komšijskom derbiju u Bratuncu

U  Zvorniku je prethodnog dana odigrana utakmica petog kola Prve lige RS u odbojci, a sastale su se domaća ekipa “Drina” i OK “Bratunac”. Puno više volje i znanja pokazale su domaće odbojkašice koje su upisale drugu pobjedu ove sezone, a poraz za gošće iz Bratunca bio je četvrti ove sezone.

Prvi set susreta odbojkašice Drine riješile su ubjedljivo sa visokih 25 : 15, što im je donijelo samopouzdanje za nastavak susreta.

U drugom setu mnogo bolja igra gošći iz Bratunca i nijanse na kraju susreta su odlučile ovaj set koji je završen rezultatom 25 : 22 u korist domaće ekipe.

U trećem susretu viđena je slična igra kao i u drugom, a na kraju seta više volje pokazuje i sreće imaju domaće odbojkašice za konačnih 2523 i  3:0 u setovima. Odbojkašice Drine zasluženo upisuju drugu pobjedu ove sezone, a odbojkašice iz Bratunca pod hitno moraju podiću svoju formu kako bi izborile opstanak u prvoligaškom društvu.

Nakon pet odigranh kola ekipa Drine nalazi se na 10.poziciji sa osvojenih 6 bodva, a mjesto iza njih je ekipa Bratunca sa svega 2 osvojena boda.