Danas se nastavlja područna liga Birač, dva derbija za sami vrh tabele igraju Mladost-Borac i Branjevo-Bratstvo

Danas je završeno i drugo kolo fudbalske područne lige “Birač”, zanimljivo je da nije zabilježen remi u šest utakmica. Pobjede su ostvarile ekipe Mladost Divič, Radnički Karakaj, Branjevo, Polet Kravica, Borac Osmac i Jaradan.

Derbi kola igrao se na Diviču, između starih rivala Mladosti i Čelopeka. Prisutni gledaoci mogli su uživati u fudbalskoj predstavi, a viđena su i tri gola. Domaćin je na početku utakmice stigao do prednosti golom Suada Alića u četvrtoj minuti, pritisak domaćeg tima nastavljen je do kraja poluvremena, a prednost od 2:0 domaćim donosi Mirnes Krupinac što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu tempo utakmice je pao, a pobjedu domaćeg tima potvrdio je Fetija Melezanović koji je gostujućeg golmana savladao udarcem glavom sa 20 metara.

Ekipa “Radnički” Karakaj i ove sezone krenula je pobjedama te su slavili u Milićima protiv istoimene domaće ekipe rezultatom 1:2 što je dovoljno za 6 bodova i treću poziciju na tabeli. Milići su drugim vezanim porazomstigli u donji dio tabele, a prve bodove ove sezone morat će tražiti u trećem kolu.

“Borac” Osmaci je savladao ekipu “Pecka” na domaćem terenu u Memićima visokim rezultatom 5:0 što je dovoljno za prvu poziciju na tabeli i posljednje mjesto Pecke.

Branjevo je ove godine među vodećim favoritima za veći rang, poslije dva kola imaju stopostotan učinak, a ovaj put ceh je platila ekipa Jasenice koja je savladana sa visokih 1:5 u Branjevu. Ekipa i rukovodstvo kluba dovoljno su sazreli da ove godine igraju najozbiljniju ulogu favorita za ulazak u veći rang.

Pomalo neočekivano slavila je ekipa Jardana koja je savladala uvijek neugodni Jadar, konačni rezultat na kraju utakmice bio je 2:1 za domaćina, a na poluvremenu je već bilo 2:0, gosti iz Nove Kasabe smanjili su vodstvo do kraja utakmice, ali nisu imali snage za nešto više.

U opštinskom derbiju Bratstva i Poleta, nominalni gosti iz Kravice u ovom susretu su pokazali više i slavili sa 2:1 nakon 90 minuta.

Treba napomenuti da su utakmice područne lige Birač jedan od rijetkih događaja koji se organizuju u mjestima iz kojih dolaze ekipe učesnice i prilika za sportsko nadmetanje, ali i stanovnike ovih naselja da uživo posmatraju utakmice u svom mjestu stanovanja.