Omladinci Drine upisali pobjede, eurogol Jašarevića
Teren na kojem su dočekani omladinci Drine

Omladinci FK Drine Zvornik danas su gostovali kod svojih vršnjaka u Lukavcu kod ekipe Radnički u okviru 20.kola omladinske lige BiH-Sjever. Kadeti i juniori su upisali sigurne pobjede, što kadete ostavlja u trci za prvim mjestom, a juniori su prekinuli crnu seriju od dva vezana poraza.

Kadeti su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. Poslije nekoliko odličnih akcija i izglednih prilika koje nije iskoristio Damjanović, najbolji strijelac omladinske lige, pogodivši jednom prečku, a drugi put odbrambeni igrač koji izbija loptu, lijepu akciju prave Maksimović i Ristić koji asistira, a rutinski pogađa Maksimović. Do kraja poluvremena nastavljena je dominacija Drininih kadeta, a iz jednog od mnogobrojnih kornera poslije ubačaja Simića najbolje seu snalazi Tošić koji pogađa za konačnih 2:0. Na poluvrijeme se odlazi sa dva gola prednosti za gostujući tim što će biti, i krajnji rezultat utakmiceje.

Ritual kadeta Drine pred početak utakmice

Kadeti Drine su drugo poluvrijeme odigrali rutinski i priveli utakmicu mirno priveli kraju. Ovo je 43.bid upisan na konto kadeta Drine čime su prišli na jedan bod zaostatka vodećem timu Gradine.

Juniori su za razliku od prethodna dva meča danas ušli puno odlučnije i ofanzivno. Poslije dobre akcije juniora Drine na nekih 25 metara od protivničkog gola oboren je Živanović. Loptu namješta Jašarević koji jako šutira i pogađa same rašlje golmanovog ugla, a koji je bio nemoćan da odbrani topovski udarac i spriječi evrogol Jašarevića. Utakmica se zaoštrila u nastavku, nekoliko prilika na obije strane, ali domaći postižu pogodak za izjednačenje.

Kada su svi mislili da će se na poluvrijeme otici sa neriješenim rezultatom, dobra akcija Drine do lopte dolazi Andrić koji jako centrira u protivnički šesnaesterac, lopta pada na drugu stativu gdje se nalazi Jašarević koji šutira iz prve, ali pogađa igrača Lukavca, lopta mu se ponovo odbija, nakona čega Jašarević loptu plasira kroz noge protivničkog golmana i postavlja rezultat 2:1 sa kojim se odlazi na poluvrijeme. Ovo je bio 14.gol Jašarevića u prvenstvu kojim se izdvojio nakao vrhu liste strijelaca omladinske lige BiH- Sjever, zanimljivo je napomenuti da je Andric cak šest putamjeseci asistirao Jašareviću u dosadašnjem prvenstvu.

U nastavku utakmice bolja igra gostiju, prilike su propustili Tomić i Alić za povećanje rezultata u korist Drine. Onda pravo potez Cvjetinovića, trenera juniora Drine koji izvodi  Čiraka, a u igru ubacuje odmornog Hidića. Dvadeset minuta prije kraja kombinacija na sredini terena gostujućeg tima, do lopte dolazi Tomić koji odlično gura loptu u prazan prostor za Hidića, a koji onda natrčava i izlazi jedan na jedan protiv golmana koje rutinski savladjuje i Drinu dovodi u vodstvo od tri naprema jedan.

Domaći su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz, kada su poslijese lijepe akcije pogodili za konačnih 2:3.

Drinini juniori su se ovom pobjedom vratili u igrukomentar da se prikljuce vodecim timovima prvenstva.