Rješenjem sudije za prethodni postupak Osnovni sud u Zvorniku od 2. maja 2026. godine, određen je pritvor u trajanju do mjesec dana osumnjičenom Z.M. iz mjesta K., na području Zvornik.
Pritvor je određen na prijedlog Okružno javno tužilaštvo u Bijeljini, zbog postojanja osnovane sumnje da je osumnjičeni počinio više krivičnih djela.
Sumnja na drogu i nedozvoljeno oružje
Kako je saopšteno, riječ je o krivičnim djelima:
- neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga (član 207. stav 1. Krivičnog zakonika Republike Srpske),
nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija (član 361. stav 1. istog zakonika). - Nadležni organi navode da postoje osnovi sumnje da je osumnjičeni bio uključen u aktivnosti koje predstavljaju ozbiljno kršenje zakona, zbog čega je i predložena mjera pritvora.
Mogućnost žalbe u kratkom roku
Protiv rješenja o određivanju pritvora dozvoljena je žalba krivičnom vijeću Osnovnog suda u Zvorniku, i to u roku od 24 časa od prijema rješenja.
Važno je napomenuti da eventualna žalba ne odlaže izvršenje rješenja, što znači da pritvor ostaje na snazi do drugačije odluke suda.
Nastavak istrage u toku
Ovaj slučaj dodatno potvrđuje kontinuirane aktivnosti pravosudnih institucija u borbi protiv zloupotrebe opojnih droga i ilegalnog naoružanja. Istraga u ovom predmetu je u toku, a više informacija očekuje se nakon daljih procesnih radnji.
(Zvornicki.ba)















